Naga MarketsWiodący operator na rynku stablecoinów Tether wprowadza na rynek amerykański kryptowalutę USDT opartą na blockchainie Algorand, opartym na algorytmie proof-of-stake (PoS).

W komunikacie prasowym z 10 lutego Tether ogłosił, że USDT na łańcuchu Algorand będzie oferować czasy potwierdzenia transakcji już od czterech sekund i rekordowo niskie opłaty transakcyjne wynoszące ułamek procenta. Szef techniczny Tether Paolo Ardoino powiedział mediom:

„Nasza najnowsza współpraca z Algorandem wykorzystuje szybkość i bezpieczeństwo protokołu Algorand, aby zapewnić traderom szybkie rozliczenie i zmniejszyć wszelkie ryzyko kontrahentów w ich transakcjach z udziałem aktywów cyfrowych”.

Najnowsza platforma do obsługi USDT

Tether jest pierwszym stablecoinem, który został uruchomiony na blockchainie Algoranda. Do tej pory USDT uruchomiono już na łańcuchach Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni i Tron (TRX).

Przypomnijmy, że USDT jest wiodącym stablecoinem na rynku i dziś jego kapitalizacja rynkowa wynosi aż 4,6 miliarda USD. Z kolei 24-godzinny wolumen transakcji wynosi 46,1 miliarda USD według danych, jakie udostępnia CoinMarketCap.

Stablecoiny furtką dla kryptowalut

Stablecoiny to cyfrowe waluty o stabilnych kursach. Osiągnięto to poprzez powiązanie ich ze złotem czy dolarami – ogólnie konkretnymi aktywami o sztywnej wartości.

Dziś duże instytucje finansowe, w tym banki centralne oraz duże firmy technologiczne i te z rynku usług finansowych, wkraczają w przestrzeń stablecoinów. O takich projektach mówią nawet banki centralne Chin czy Japonii. Stablecoinem ma być też Libra Facebooka.

W marcu 2019 r. media informowały, że sześć międzynarodowych banków podpisało podobno list intencyjny w celu wydania własnych stablecoinów wspieranych przez ich krajowe waluty w ramach obecnie działającej sieci płatności IBM opartej na blockchainie.

Stablecoiny mogą okazać się furtką dla kryptowalut takich jak bitcoin czy ether. Pokazują bowiem, że cyfrowymi walutami można w praktyce płacić w codziennym transakcjach bez obaw związanych z wahaniami kursu, które to dotykają “zwykłe” kryptowaluty. Niektórzy obserwatorzy rynku sądzą, że to takie rozwiązania są przyszłością rynku sieci bloków. Czy tak będzie? Przekonamy się zapewne w ciągu paru lat…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here