Naga Markets

Tether – co to jest?

Jest to token cyfrowy wspierany przez walutę pieniężną zapewnia osobom i organizacjom niezawodną i zdecentralizowaną metodę wymiany wartości przy użyciu znanej jednostki rozliczeniowej. Innymi słowy, jest zamiennikiem dolara amerykańskiego w świecie kryptowalut. Kurs Tether nie powinien odbiegać znacząco od 1$ (wahania w zakresie 0,97 – 1,02$), dlatego nie nadaje się do spekulacji. Jedyną możliwością inwestowania jest kurs USDT do Bitcoina (USDTBTC).

Cena Tether

Notowania Tether

Tu zależność jest następująca: jeśli rynek Bitcoina rośnie to kurs USDT/BTC spada i na odwrót, w przypadku gdybyśmy mieli Besse na Bitcoinie kurs Tether będzie rósł, zachodzi więc odwrotna korelacja.

Co ciekawe, Tether można kupić, lecz nie można wymienić go z powrotem na dolary co może być utrudnieniem. Sprawdza się wtedy, gdy np. przeczuwamy spadki na rynku kryptowalut i chcemy zamknąć naszą ekspozycję ale równocześnie nie chcemy wypłacać pieniędzy z giełdy, tak aby później po korekcie móc na nowo zainwestować.

Schemat obiegu środków

Istnieje 5 kroków w cyklu życia tether, przedstawia je poniższy diagram:

  1. Użytkownik deponuje walutę fiat na konto bankowe Tether Limited
  2. Tether Limited generuje tokeny na koncie użytkownika, które wchodzą do obiegu, tak że zdeponowane 1000USD = 1000 tetherUSD
  3. Użytkownik może dokonywać transakcji, transferować, wymieniać przez platformy Bitcoinowe, p2p
  4. Użytkownik deponuje jednostki Tether na rachunku Tether Limited, który je umarza i wymienia na walutę papierową.
  5. Tether Limited niszczy tokeny i wysyła walutę na konto bankowe użytkownika

Wspierane giełdy

AVA Trade

Informacje na temat innych kryptowalut dostępne pod specjalnym tagiem.

WAŻNE:

19 listopada 2017 Tether został shackowany, ukradziono blisko 31 mln dolarów. Deweloperzy próbują zablokować środki i przekonać giełdy aby z portfela sprawcy nie można było wypłacić pieniędzy. Incydent ten sprawia, że środki nie mogą być do końca bezpieczne.

Więcej na ten temat w poniższym oświadczeniu: https://tether.to/update-on-security-incident/Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułZałożyciel TechCrunch uruchamia fundusz kryptowalutowy o wartości $100 milionów
Następny artykułEthereum nie Bitcoin najpopularniejszą kryptowalutą. Ponad 50% wszystkich transakcji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here