Naga Markets

Tether został niedawno opisany przez dziennikarzy z Wall Street Journal, jako stablecoin posiadający ,,cienką poduszkę kapitałową’’. W ich opinii projekt ten mógłby stać się niewypłacalny, gdy spadek wartości rezerw wyniósłby zaledwie 0,3%. Emitent tej ‘’stabilnej’’ kryptowaluty skrytykował artykuł opublikowany przez nowojorską gazetę, twierdząc, iż wprowadza ona dezinformację na jego temat.

  • Dziennikarze z WSJ opublikowali raport, w którym stwierdzili, że największy stablecoin może stać się ,,technicznie niewypłacalny’’
  • Emitent Tethera stwierdził, iż publikacja ta celowo chce mu zaszkodzić, wprowadzając ,,fałszywe informacje’’ na jego temat
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakąkolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, sieci kantorów umożliwiającej wymianę ponad 460 kryptowalut

Tether broni się przed zarzutami ze strony WSJ

Dwaj dziennikarze z jednej z najbardziej znanych gazet o tematyce gospodarczej wydawanej w Nowym Jorku poddali krytyce największego stablecoina pod względem kapitalizacji rynkowej. W swojej publikacji stwierdzili, iż cechuje się on ,,cienką poduszką kapitałową’’, która może wywołać chaos w przestrzeni kryptowalut. Podkreślili ponadto, że Tether może mieć problemy z wypłacalnością, gdy wartość jego rezerw spadnie o 0,3%.Emitent USDT odniósł się do raportu opublikowanego przez WSJ, twierdząc, iż rozpowszechnia on ,,fałszywe informacje’’ na temat jego rentowności, wypłacalności oraz ogólnych standardów. 

,,Artykuł ma na celu zdyskredytowanie pracy, którą Tether włożył w przejrzystą i uczciwą komunikację z opinią publiczną’’. – podkreśliła firma stojąca za USDT w swoim najnowszym poście na blogu. 

W publikacji błędnie podano, że niezależna firma audytorska BDO zajmuje się księgowością Tethera. Emitent największego stablecoina zaprzeczył również stwierdzeniu, iż 3-miesięczne amerykańskie obligacje skarbowe są wysoce ryzykownymi aktywami. 

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Firma ta stwierdziła także, że atak na jej rezerwy podkreśla chęć wyróżnienia USDT na tle innych stablecoinów oraz zaszkodzenia jego reputacji. Poruszyła ona również kwestie audytu, który nie został przeprowadzony od 2017 r., zaznaczając, iż nad nim pracuje. 

,,Rywale pozwolili konsumentom głównego nurtu wierzyć, że są „bezpieczniejsi”, ponieważ zostali „poddani audytowi”, ale taki audyt nie miał miejsca . Chyba iż w kontekście podwyższenia kapitału/restrukturyzacji, gdy badana spółka jest nierentowna.’’ – zauważył emitent Tethera. 

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułTallbacken Capital Advisors z krótka pozycją na BTC! Bitcoin spadnie do 15 tys. USD
Następny artykułArchicom ocenia, że cena w wezwaniu Echo jest w przedziale wartości godziwej
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here