Naga Marketslogo tetherTether(USDT) to kontrowersyjna, kryptograficzna wersja amerykańskiego dolara. Wszystkie Tethery zostały początkowo wydane na blockchainie Bitcoina przez protokół Omni Layer i dlatego też istnieją jako token kryptowaluty. Wielokrotnie wcześniej informowaliśmy o jego wątpliwym zastosowaniu, co wywołało zainteresowanie regulatorów chcących docieć prawdy nt. procesu tworzenia tethers. Dziś w godzinach porannych kryptowaluta zanotowała największy spadek od ponad 18 miesięcy i utworzyła minimum na poziomie 0.9252 USD, co jest bardzo rzadkim widokiem, gdyż z założenia notowania powinny oscylować wokół 1.00 USD.


Najniżej od 27 kwietnia 2017 r. Jak reaguje BTC?

Dwu procentowy spadek zanotowała dziś kryptowaluta Tether. Po silnej przecenie i utworzeniu dołka, kryptowaluta powróciła w równie krótkim czasie w okolice poziomu 0.97 USD. Niektóre doniesienia wskazują, iż nagły spadek ceny został wywołany przez inwestorów tracących wiarę w token, w obliczu braku przejrzystości w odniesieniu do prawdziwości pokrycia kryptowaluty w dolarach oraz plotek nt. wątpliwego partnerstwa z giełdą Bitfinex i możliwym nielistowaniu Tethera na giełdach. Na chwilę obecną wypłaty z Bitfinexa zostały zablokowane.

Tether: silny spadek kontrowersyjnej kryptowaluty
coinmarketcap.com

Bez względu na przyczynę spadku, wydaje się, że inwestorzy prawdopodobnie przenieśli pieniądze z USDT na Bitcoina i inne „bardziej zaufane” kryptowaluty.

Zobacz również: Bitcoin silnie rośnie w poniedziałek do niemal $7 tys., Bitfinex z anomalią cenową

Na tę informację cena Bitcoina zareagowała silnymi wzrostami, oscylując wokół poziomu 6400 USD (Bitstamp) i 6900 USD (Bitfinex).

Tether: silny spadek kontrowersyjnej kryptowaluty
bitcoinwisdom.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 15 – 19 października 2018
Następny artykułPre-Market: Rynki przed wejściem Wall Street 15-10-2018
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here