Naga MarketsWtorek nie zaczyna się dobrze dla rynku kryptowalut. W nocy dowiedzieliśmy się o prawdopodobnym shackowaniu sieci Tether, która jest kryptowalutą powiązaną z wyceną dolara amerykańskiego. Wiele dużych giełd kryptowalut używa USDT do przechowywania środków swoich klientów. W incydencie z kont Tether miało zniknąć $31 milionów. Szczegóły tego wypadku są jednak dość kontrowersyjne, dlatego wielu użytkowników mówi o próbie wyłudzenia tych pieniędzy. Tether System intensywnie pracuje nad rozwiązaniem tej sprawy, tymczasem Bitcoin na fali doniesień o kradzieży spadł do poziomu $7750. 


Tymczasem tradycyjne rynki finansowe mają problem z obraniem jednego kierunku. Ostatnie komentarze Donalda Trumpa w sprawie Korei Północnej zostały niemal zignorowane przez inwestorów, którzy bardziej niż prawdopodobnym konfliktem w regionie interesują się reformą podatkową w Stanach.

Tymczasem, Janet Yellen zdecydowała o opuszczeniu Rezerwy Federalnej gdy Jerome Powell zostanie zaprzysiężony na nowego prezesa Fed. Komunikat Yellen praktycznie otwiera drogę Donaldowi Trumpowi do całkowitej reorganizacji najważniejszego banku centralnego świata.

Rynki europejskie skupiają się jednak na niemieckiej polityce. Dziwić może fakt, że w momencie tak wielkiej niewiadomej z jaką obecnie mamy do czynienia w Niemczech, DAX notuje wzrosty. W ślad za nim poruszają się pozostałe główne indeksy regionu:

Ci którzy lubują się w instrumentach o dużej zmienności, lecz wciąż nie chcą wejść w kryptowaluty polecam turecką lirę. USDTRY osiągnęło dziś historyczny szczyt na poziomie 3.9772 i według niektórych analityków para przygotowuje się na pokonanie psychologicznego poziomu 4.00

Skorzystaj z zmienności na USDTRY

Prezydent Erdogan podkreślił w przeszłości, że nie chce podnosić stóp procentowych, co w tym momencie odbiera tureckiemu bankowi centralnemu jedyny instrument zdolny do powstrzymania tego rajdu niedźwiedzi na TRY.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here