Naga MarketsTether, operator stablecoina USDT, ogłosił właśnie, że sfinansował wydanie Omni Core 0.7.0. Nowa wersja podobno poprawia wydajność sieci i rozwiązuje wiele problemów technologicznych. Ponadto umożliwia stworzenie zdecentralizowanej giełdy kryptowalut.

Protokół Omni to system działający w sieci bitcoina, który umożliwia tworzenie tokenów w jej ramach. Jest powszechnie uważany za bardzo bezpieczną sieć. Omni to także platforma, na której hostowano pierwsze tokeny USDT. Oficjalna strona internetowa projektu wyjaśnia ponadto, w jaki sposób technologia wykorzystuje łańcuch bloków bitcoina:

„Omni Core to ulepszony bitcoin core, który zapewnia wszystkie funkcje bitcoina, a także zaawansowane funkcje Omni Layer.”

Zdecentralizowana giełda oparta na Omni

Co ciekawsze, Omni Core 0.7.0 umożliwia budowę zdecentralizowanej giełdy w sieci. CTO Tether Paolo Ardoino skomentował tę innowację:

„Ponieważ bitcoin jest pierwszym blockchainem, w którym wykorzystano Tether, Omni Core jest bardzo ceniony i wykazuje dobry poziom bezpieczeństwa. […] Należy zauważyć, że Tether opiera się na różnorodności w różnych łańcuchach bloków, których Omni Core okazał się ważnym składnikiem.”

Jak informowały już media, w marcu Tether uruchomił tokeny USDT na blockchainie Tron. Pod koniec października prawie 12% całej podaży stablecoina zostało przeniesione do nowego łańcucha. Niedawno, w lipcu, Tether ogłosił także wprowadzenie stablecoina USDT na piątym blockchainie, Algorand.

Stablecoiny przyszłością rynku

Stablecoiny stanowią zdaniem niektórych przyszłość rynku kryptowalut. Dlaczego? To proste. W odróżnieniu od np. BTC ich kursy są stabilne, przez to ostatnie lepiej nadają się do płacenia w sieci. Problemem “zwykłych” kryptowalut są bowiem wahania kursu, przez co dokonywanie płatności bywa trudna. Cena BTC potrafi bowiem zmienić się w skali godziny o dobrych kilka procent. W rezultacie za kupiony towar przepłacamy lub okazuje się, że mamy niedopłatę. Stablecoiny mogą pomóc rozwiązać ten problem.

Z kolei zdecentralizowane giełdy mogą być odpowiedzią na zbytnio rygorystyczne regulacje prawne dot. rynku tego typu platform. Po prostu w skutek ich specyfiki będzie trudno namierzyć ich twórców. Przyszłość rynku leży więc w obu kwestiach, na których chce opierać się Tether.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here