Naga MarketsJak pokazują nowe dane, na wolumen bitcoina nie ma wpływu dominacja rynkowa Tethera.  Chodzi zarówno o to, że stablecoin jest nadal wiodącym coinem jeśli chodzi o jego sparowanie z główną kryptowalutą, ale też to, że nie szkodzi to roli BTC na rynku. Powyższe to także imponujący wyczyn, biorąc pod uwagę toczącą się sprawę sądową dot. twórców USDT i informacje, że projekt nie ma pełnego pokrycia w walucie fiat.

  • Wolumen USDT nadal rośnie.
  • Nie wpływa to negatywnie na BTC.

Tether na rynku kryptowalut

USDT jest m.in. dominującym stablecoinem w Chinach, mimo tego że kraj ten zakazał wymiany kryptowalut w 2017 roku. Wynika to z faktu, że duże giełdy, takie jak Binance, Huobi i OKEx, używają stablecoina jako sposobu kupowania BTC.

W ciągu ostatnich 15 miesięcy kapitalizacja rynkowa Tether wzrosła do 15,7 miliarda USD, podczas gdy jego czterej najwięksi konkurenci projektu osiągnęli poziom 4,1 miliarda USD.

Dane z CryptoCompare pokazują, że USDT posiadał prawie 73 proc. udziału w rynku w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Należy jednak wspomnieć, że liczby mogą różnić w zależności od każdego dostawcy danych, ponieważ niektóre giełdy są często wykluczane ze względu na brak przejrzystości.

Pomimo tych rozbieżności, kierownik działu badań CryptoCompare, Constantine Tsavliris, wyjaśnił, że “jeśli chodzi o handel bitcoinami [za pomocą] USDT lub innych równoważnych stablecoinów, takich jak USDC lub PAX, nie widzieliśmy znaczącej zmiany pod względem wolumenu”.

Źródło: CryptoCompare

Zmiana roli BTC

Przez lata to bitcoin pełnił funkcję, jaką dziś pełni USDT – waluty do handlu kryptowalutami. Michael Saylor, współzałożyciel i dyrektor generalny MicroStrategy, uważa, że ​​głównym zastosowaniem BTC jest dziś bycie walutą rezerwową, czymś w rodzaju safe haven. Tym samym wzrost potęgi USDT nie zagraża jego zdaniem bitcoinowi.

Tsavliris wyjaśnił z kolei, jak wygląda obecna sytuacja na rynku.

W przypadku najlepszych altcoinów w ciągu ostatnich kilku miesięcy wolumeny niekoniecznie odpływają z rynków BTC. Są raczej oferowane i wykorzystywane w połączeniu z rynkami USDT. Rynki USDT są atrakcyjne, ponieważ generalnie oferują lepszą płynność w porównaniu z rynkami BTC – powiedział.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here