Naga MarketsTether to token cyfrowy, który do tej pory był jedynie zamiennikiem dolara amerykańskiego w świecie kryptowalut. Oznacza to, że jego wartość nie powinna znacząco odbiegać od 1 USD. Sprawdza się wtedy, gdy np. przeczuwamy spadki na rynku kryptowalut i chcemy zamknąć naszą ekspozycję ale równocześnie nie chcemy wypłacać pieniędzy z giełdy, tak aby później po korekcie móc na nowo zainwestować.


Tether pracuje niestrudzenie, aby zakłócić dotychczasowy system finansowy poprzez bardziej nowoczesne podejście do pieniędzy (…) Po sukcesie naszego opartego na bitcoinie USD Tether, wydanego przez Omni Layer, dzisiaj uruchomiliśmy i wydaliśmy zarówno dolary amerykańskie, jak i euro jako Tethering oparty na Ethereum, zgodny z normą ERC20. Tether oparty na Ethereum pozwala na tokenizację USD i EUR w sieci Ethereum. Pozwala to na współdziałanie z protokołami opartymi na Ethereum i zdecentralizowanymi aplikacjami (DApps), umożliwiając jednocześnie użytkownikom dokonywanie transakcji i wymianę walut powiązanych w całej sieci Ethereum.” – czytamy w najnowszym komunikacie.Tethering ERC20 będzie miał znacznie niższe opłaty za transakcje sieciowe i znacznie szybsze czasy potwierdzenia (15-30 sekund) w porównaniu z Tether na Omni. Ułatwi to bardziej efektywny arbitraż wymiany, a kilka giełd partnerskich już pracuje nad integracją nowych tokenów. Oznacza to, że od teraz oprócz USDT będącego cyfrowym odpowiednikiem dolara amerykańskiego dostępny będzie również EURT będący cyfrowym odpowiednikiem Euro.

Źródło: https://wallet.tether.to/transparency

Nowe tokeny nie widnieją jeszcze w zestawieniu CoinMarketCap. Nie wiadomo, jakie formy handlu i które pary miałyby wpływ na te aktywa. Wiadomo, że Bitfinex obiecał, iż niektóre tokeny ERC-20, takie jak Status Network (SNT) i Golem (GNT), zostaną sprzedane na nowej giełdzie.

 

Handel USDT większy niż ETH

Ponad 2,2 miliarda USDT w oparciu o warstwę Omni, która została już wybita ma znaczący wpływ na rynki. W ciągu ostatnich 24 godzin obrót USDT był większy nawet od obrotu ETH. Co ciekawe, najwyższe wolumeny USDT notowane są na OKEx oraz Binance. W ciągu ostatnich 24 godz. wolumeny USDT wyniósł niemal 3,45 miliarda a wolumen ETH nieco ponad 3 mld USD.

Różne typy EURT

Moneta EURT może być myląca. W tym momencie istnieje ponad 86 milionów tokenów EURT na warstwie OMNI w oparciu o blockchain BTC. Ten cyfrowy token różni się od tego, który znajduje się w sieci Ethereum, a oba są absolutnie niekompatybilne pod względem technologicznym.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAzerbejdżan zbada możliwości wykorzystania blockchain w systemie podatkowym
Następny artykułXTB Trading Club już dzisiaj! Jak analizować raporty CFTC?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here