Naga MarketsKapitalizacja rynkowa Tethera może w przyszłym roku wyprzedzić Ethereum, zauważa  Bloomberg. Tym samym utoruje to drogę do przyjęcia stablecoinów i walut cyfrowych banków centralnych (CBDC) w głównym nurcie.

  • Kapitalizacja rynkowa USDT będzie w 2021 r. wyższa niż w przypadku ETH.
  • Ma to pomóc w adopcji stablecoinów na rynku.

Tether umocni się w kolejnym roku

Według raportu Bloomberga napisanego przez starszego stratega ds. surowców Mike’a McGlone, Tether (USDT) prawdopodobnie zajmie drugą pozycję pod względem kapitalizacji rynkowej w 2021 r. Tym samym pokona Ether (ETH), którego kapitalizacja obecnie wynosi 43,2 miliarda USD, ale przez większość 2019 i 2020 roku pozostawała poniżej 30 miliardów USD.

Z drugiej strony kapitalizacja rynkowa USDT odnotowuje stały wzrost od 2017 r., z zaledwie jednym znaczącym spadkiem w październiku 2018 r. Stablecoin rozpoczął 2020 r. z kapitalizacją rynkową w wysokości 4,1 mld USD, która „gwałtownie wzrosła” do 15,7 mld USD w październiku.

Źródło: Bloomberg

Potrzeba czegoś znaczącego, aby powstrzymać rosnącą popularność Tethera – stwierdził McGlone. – Jeśli utrzymają się obecne trendy, kapitalizacja rynkowa Tethera może w przyszłym roku przekroczyć tę Ethereum – dodał.

Inni uważają inaczej

Nie wszyscy w społeczności kryptowalut podzielają tę prognozę. Adam Back twierdzi, że ​​bitcoin (BTC) jest „jedynym punktem odniesienia, który ma znaczenie”, ponieważ uważa, że ​​większość portfeli inwestorów jest denominowanych w kryptowalutach.

– Używam stablecoinów, ale nie posiadam ich zbyt wiele. (…) Każda strategia, która nie obejmuje trzymania bitcoinów, jest obarczona wysokim ryzykiem – dodał.

Bitcoin będzie “dodawał zera”

Chociaż raport sugeruje, że popyt na Tether wskazuje, że pojawienie się cyfrowych walut banków centralnych (CBDC) jest po prostu „kwestią czasu”, przewiduje również optymistyczną przyszłość dla bitcoina.

Bloomberg oświadczył, że BTC będzie „dodawać zera” do swojej ceny. Ta ma wzrosnąć z 11 448 USD do 100 000 USD do 2025 r.

„Większość miar dot. popytu i adopcji wskazuje, że bitcoin z większym prawdopodobieństwem pozostanie na swojej ścieżce wzrostowej”

– dodano w raporcie.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here