Naga Markets

Emitent największego ze stablecoinów pod względem kapitalizacji rynkowej ogłosił nowe plany związane z Bitcoinem. Oprócz inwestycji w tę wirtualną walutę zamierza on bowiem uruchomić działalność skoncentrowaną na jej wydobywaniu. Plany te nie są odległe, ponieważ Tether już podpisał umowę z lokalną licencjonowaną firmą, aby uruchomić swoją operację wydobywczą na terenie Urugwaju. 

Tether zamierza wydobywać Bitcoina

Emitent największego ze stablecoinów planuje uruchomić działalność skoncentrowaną na wydobyciu BTC w Urugwaju. Tether o swoich zamiarach poinformował media 30 maja br. W oficjalnym oświadczeniu podkreślił, że zainwestował swoje zasoby w produkcję odnawialnej energii, a także nawiązał współpracę z lokalną licencjonowaną firmą w tym zakresie. Przedsiębiorstwo kryptowalutowe stojące za USDT wyraźnie podkresliło, że chce wspierać i promować zrównoważone wydobycie BTC. Dyrektor ds. technologii firmy Tether – Paolo Ardoino podkreślił, iż przemysł wydobywczy jest niezbędnym elementem utrzymującym tę “niezawodną i bezpieczną sieć monetarną”. 

Tether zaznaczył, że jego zaangażowanie w wydobycie czołowej kryptowaluty będzie odbywało się w sposób przyjazny dla środowiska. Firma ta zaznaczyła, iż jej celem jest przewodzenie w zrównoważonym i odpowiedzialnym wydobywaniu BTC, tak, aby każda taka nowo wydobyta moneta wywierała, jak najmniejszy wpływ na środowisko. 

Wspomniane przedsiębiorstwo nie bez powodu postawiło na Urugwaj. Tether wybrał kraj zlokalizowany na terenie Ameryki Południowej z uwagi na to, że 94% jego produkcji energii elektrycznej pochodzi ze źródeł odnawialnych – głównie energii wiatrowej i słonecznej. Idealne warunki do stawiania farm wiatrowych i słonecznych, a także uruchamiania projektów hydroenergetycznych, gwarantują stałe dostawy czystej i przyjaznej dla środowiska energii. 

Inne inicjatywy wspierające BTC

Emitent USDT chce zwiększyć swoje zaangażowanie w innowacje energetyczne i rozwój rynku kryptowalut. Plany dot. zrównoważonego wydobycia Bitcoina na terenie Urugwaju są tylko jedną z wielu inicjatyw skupionych wokół czołowej wirtualnej waluty. 

W tym samym miesiącu Tether poinformował o tym, że zamierza cyklicznie inwestować w BTC. Firma ta poinformowała, iż wzmocni swoje rezerwy USDT, inwestując 15% zrealizowanych zysków operacyjnych netto w największą z kryptowalut. 

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.