Naga MarketsTether nie jest godny zaufania - sugeruje Peter BrandtInwestor Peter Brandt uderza w stablecoina Tether. Odradza inwestorom trzymanie środków w coinach projektu.

  • Tether nie jest dobrym stablecoinem, by trzymać w nim oszczędności- sugeruje Peter Brandt.
  • Wymienia kwestie, z których wynika, że projekt nie jest wcale tak bezpieczny i udany, jak wielu myśli.

Tether to coś gorszego niż dolar

W jednym z ostatnich tweetów Brandt nazywał ludzi, którzy trzymają środki w Tetherze „głupcami”.

Te artykuły również Cię zainteresują
To żart, kiedy ludzie potępiają USD jako walutę fiat, a jednocześnie trzymają środki w Tetherze – powiedział.

Wydaje się, że Brandtowi chodzi o to, że ​​Tether nie jest ani dobrze regulowany, ani nie stoi za nim nic bardzo pewnego. To czyni go ryzykownym zasobem do trzymania funduszy dłużej niż na kilka godzin.

Ostrzegł również inwestorów przed myśleniem, że posiadanie funduszy w Tetherze uniemożliwi śledzenie ich przez Urząd Skarbowy lub ułatwi nie płacenie podatku od zysków.

Punkt wyjaśnienia dla obywateli USA. Wymiana BTC lub innych kryptowalut na Tether NIE pozwala ci uciec przed IRS – dodał.

Kontrowersyjny stablecoin

Tether od dawna budzi kontrowersje. Wielu obserwatorów zakłada, że może on wcześniej czy późnej upaść z dużym hukiem. Nie jest jasne, jak odbiłoby się to na rynku BTC, bowiem można zauważyć ciekawą korelację – nierzadko wzrost kursu kryptowaluty poprzedza dodruk Tetherów. Oczywiście sprawa wymagałaby jeszcze do tego dokładnego zbadania, nim postawi się konkretne oskarżenia.

Warto jednak zauważyć, że duża grupa inwestorów “przeskakiwała” na Tether w czasie słynnego już krachu na BTC, który miał miejsce w nocy z 12 na 13 marca.

Sprawą zajął się Coin Metrics, który to przeprowadził szczegółową analizę różnych aspektów działania tokenów i kryptowalut. W swoim raporcie o stanie sieci opisał parę ciekawych zjawisk związanych z rynkiem cyfrowych walut i tokenów w czasie wspomnianego krachu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here