Alfa Forex

Tether od dawna był tematem kontrowersji wśród inwestorów kryptowalutowych. Wielu z nich wątpiło, że spółka ma wystarczająco funduszy do wsparcia wartości tokenów. Obawy stały się nawet większe po tym, jak zerwano umowę z firmą audytową robiącą kontrolę finansów przedsiębiorstwa. Według doniesień Bloomberga, Tether prawdopodobnie może wesprzeć wartość emitowanych tokenów.

Firma prawnicza potwierdza wypłacalność Tether

Według przeprowadzonego wczoraj z przedstawicielem spółki wywiadu, firma prawnicza Freeh Sporkin & Sullivan LLP miała przez kilka tygodni dostęp do dwóch rachunków bankowych Tether. Stuart Hoegner powiedział, że 1 czerwca opublikowano raport w tej sprawie, jednak nie jest to część oficjalnego audytu.

Rachunki bankowe spółki nie zostaną upublicznione ze względu na obawy dotyczące prywatności. Hoegner zapewnił jednak, że zewnętrzni prawnicy mieli dostęp do wyciągów bankowych oraz pracowników, a także zapewniony kontakt z kierownictwem spółki.

Freeh Sporkin & Sullivan to spółka prawnicza współzałożona przez byłego dyrektora FBI – Louisa Freeh. We wspomnianym oświadczeniu z 1 czerwca można przeczytać, że firma nie zajmuje się księgowością i nie przeprowadziła audytu według zasad rachunkowości. Spółka przyjęła, że otrzymane wyciągi bankowe zostały zautoryzowane przez odpowiednie instytucje, tak jak została zapewniona przez kierownictwo Tether.

Czy takie zapewnienia wystarczą?

Zarząd Tether powiedział, że liczba tokenów USDT jest równowartością 2,54 mld USD, jest to stan na 1 czerwca. Według danych CoinMarketCap, obecnie w obiegu jest 2,8 mld USDT. Nadal nie przeprowadzono oficjalnego audytu spółki. Hoegner wyjaśnił, że żadna duża firma księgowa nie weźmie pod lupę klienta działającego z kryptowalutami.

Celem tokena jest dostarczenie kryptowaluty, która odzwierciedla bieżącą wartość dolara amerykańskiego, dlatego jeden USDT jest warty dokładnie 1 USD (z możliwymi drobnymi wahaniami). Tether jest zamieszany w oszustwa kryptowalutowe. Badania potwierdzają, że kryptowaluta ta służy do manipulacji ceną Bitcoina.

Kapitalizacja rynkowa USDT wg danych CoinMarketCap
STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here