Naga MarketsPonad miesiąc po tym jak Tether i Bitfinex zostały oskarżone o „stworzenie największej bańki spekulacyjnej w historii”, przeciwko przedsiębiorstwom wytoczono kolejny pozew zbiorowy, tym razem przed sądem rejonowym zachodniego dystryktu Waszyngtonu. Tether wystosował oficjalne stanowisko stwierdzając, że oskarżenia są „wyrachowane i bezpodstawne”.


Tether spowodował straty klientów o wartości 1 bln dolarów? Kolejny pozew zbiorowy przeciwko przedsiębiorstwu

Podobnie jak w przypadku pierwszego pozwu zbiorowego, który został złożony w nowojorskim sądzie 6 października, oskarżenie domaga się zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych klientów i inwestorów, którzy mieli stracić rzekomo ponad 1 bln dolarów na działalności Tether oraz siostrzanej firmy Bitfinex. Jak podawał dotychczasowy pozew zbiorowy: „dwa przedsiębiorstwa “wymieszały swoje tożsamości korporacyjne i fundusze klientów, ukrywając jednocześnie swoją szeroką współpracę w sposób, który umożliwił im manipulowanie rynkiem kryptowalutowym z niespotykaną dotąd skutecznością”.Nowy pozew został oficjalnie złożony w waszyngtońskim sądzie 22 listopada i dotyczy zbliżonych roszczeń. Podobnie jak w przypadku pierwszego, Tether zdecydowanie odcina się od oskarżeń nazywając je „wyrachowanymi oraz bezpodstawnymi”, prezentując oficjalne oświadczenie na swojej stronie internetowej.

Tether twierdzi, że jest to próba żerowania na sukcesie przedsiębiorstwa oraz prawnicze praktyki wyłudzenia środków od dużych podmiotów. Przedsiębiorstwo nie ma jednak zamiaru ulegać presji oraz decydować się na ugody z rzekomo pokrzywdzonymi: „Żeby było jasne, nie będzie żadnych uciążliwych ugód. Zamiast tego, wszystkie roszczenia zgłoszone w ramach obu działań będą stanowczo kwestionowane i ostatecznie usunięte we właściwym czasie. Gdy tak się stanie, Tether w pełni oceni swoje możliwości prawne w stosunku do osób wnoszących i promujących bezpodstawne roszczenia” – napisano w oświadczeniu.

Tether boi się efektu kuli śnieżnej

Stojące za emisją największego stable coina przedsiębiorstwo Tether nie może z pewnością pozwolić sobie na ugody z roszczącymi swoich praw inwestorami, gdyż wywołałoby to efekt kuli śnieżnej i szereg kolejnych pozwów.

Instytucja ostatnio boryka się z poważniejszymi problemami prawnymi, w tym z nierozstrzygniętą od pół roku sprawą swojej spółki-matki, iFinex, która miała działać na terenie Nowego Jorku bez odpowiednich licencji oraz składać nieprawdzie zeznania dotyczące powiązań pomiędzy spółkami zależnymi.

Oskarżyciele będą próbowali udowodnić w sądzie, że Tether pod koniec 2017 roku doprowadził do sztucznego napompowania ceny Bitcoina i jego skoku w okolice niemal 20 tysięcy dolarów. Negatywny wyrok dla Tethera w tej sprawie mógłby przynieść ze sobą katastrofalne implikacje dla całego rynku cyfrowych aktywów. Należy pamiętać, że USDT reprezentuje obecnie 17% całej rynkowej kapitalizacji ekosystemu kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTorpol: zysk netto 12,02 mln zł w III kw. 2019 r. – rekordowy portfel zamówień przekłada się na wyniki
Następny artykułKomentarz walutowy – opozycja przejmuje Hongkong
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here