Naga MarketsPodczas mocnych wtorkowych spadków notowań Bitcoina oraz altcoinów, kiedy to największa pod względem wartości rynkowej kryptowaluta w ciągu jednego dnia straciła 15% swojej wartości, jednym z nielicznych wyjątków, który w zestawieniu coinmarketcap miał kolor zielony był Tether. Co istotne, ten stablecoin z miejsca piątego wskoczył na czwarte, deklasując tym samym Bitcoin Cash (BCH).


Tether czwartą największą kryptowalutą

Pomijając sam fakt, iż jest to stablecoin powiązany z amerykańskim dolarem, przez co stabilna wartość jego kursu jest priorytetem dla jego twórców, ważnym elementem jest wzrost kapitalizacji rynkowej, która w tym momencie wynosi 4,13 mld USD, podczas gdy w przypadku Bitcoin Cash jest to 3,99 mld USD.

Paolo Ardoino, Dyrektor ds. technologicznych (Chief Technology Officer – CTO) w Tether wypowiadając się dla portalu micky.com.au nie krył swojego zadowolenia i dumy.

„Rynek zadecydował. […] Jako stablecoin pierwszego wyboru w branży krypto, Tether jest zdecydowanie największy, darzy się go największym zaufaniem i jest najbardziej płynny. To, że w dniu dzisiejszym znalazł się na czwartym miejscu potwierdza ten fakt.”

Jednak nie wiadomo jak długo utrzyma się taki stan rzeczy. Notowania Bitcoin Cash spadły o 21,03% w ciągu doby i w przypadku odbicia, może on ponownie wrócić na wcześniejszą pozycję.

Dobra passa dla Tethera

Po głośnych kontrowersjach dotyczących rzekomego braku pokrycia rezerw Tethera w USD oraz zarzutów, iż jest on wykorzystywany do manipulowania cenami Bitcoina, ostatnimi czasy dominują dobre wiadomości na jego temat. W tym tygodniu okazało się, że spółka matka, do której należy Tether, iFinex, nie będzie musiała przedstawiać dokumentacji w związku z dochodzeniem prowadzonym przez prokurator generalną Nowego Jorku o to, że należąca również do iFinex giełda Bitfinex pokryła stratę 850 mln USD z rezerw Tethera.

Ponadto we wrześniu Tether wypuścił stablecoina powiązanego z chińskim juanem o nazwie CHNT, którego rezerwy są przechowywane poza terytorium Chin. W niedługim czasie zapowiadane jest uruchomienie stablecoina powiązanego z koszykiem surowcowym, w skład którego ma wejść m.in. złoto, ropa naftowa i kauczuk.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here