Naga MarketsMimo, iż według pierwotnych założeń Bitcoin miał umożliwić społeczeństwu swobodne dokonywanie płatności bezpośrednio między stronami (z wyłączeniem pośredników jak np. banki), to w praktyce okazuje się, że zarówno on, jak również zdecydowana większość projektów kryptograficznych wykorzystywana jest przede wszystkim w celach stricte spekulacyjnych.


Bitcoin i Tether stanowią łącznie 65% wszystkich transakcji. USDT wyprzeda jednak BTC

W miniony czwartek Bitcoin obchodził swoje 11 urodziny. Mimo, że jest to najstarsza, największa i najpopularniejsza spośród wszystkich walut wirtualnych, która stanowi aż 67,4% tego rynku, to w pewnej kwestii BTC musiał uznać wyższość innej kryptowaluty. Mowa tu Tetherze i wolumenie transakcji dokonywanych z wykorzystaniem tych coinów.

Okazuje się bowiem, że dzienny wolumen transakcji dokonywanych z USDT to niemal 30 mld USD, podczas gdy w przypadku BTC to nieco ponad 25,64 mld USD. Bitcoin stanowi więc obecnie ponad 30% wszystkich transakcji, podczas gdy USDT wspiera 35%.

Tak znaczny udział Tethera w całym rynku definiuje zachowanie notowań poszczególnych kryptowalut. Niegdyś w stosunku do USDT handlowano głównie BTC. Dziś, pary z USDT tworzą już nie tylko BTC czy popularne Altcoiny, lecz również te o wiele mniej znane projekty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKrótka pamięć tradera, czyli efekt świeżości – psychologia tradingu
Następny artykułTrader21: EBC reanimuje trupa, banki centralne trzymają gospodarki „za mordę”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here