Naga MarketsTesla znak logoW dniu wczorajszym amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne Tesla Motors opublikowało swoje wyniki za III kwartał 2018r., które okazały się przekraczać oczekiwania uczestników rynku. To przekłada się na ponad 13 procentowy wzrost akcji spółki jeszcze podczas wczorajszej sesji – tymczasem dziś wzrosty giganta są kontynuowane a cena osiąga dziś we wczesnych godzinach handlu ponad 323 dolary za akcję. Czy to koniec problemów Tesli?


Wyniki zaskakują

Wśród najbardziej oczekiwanych spółek, które w dniu wczorajszym miały podać swoje wyniki finansowe za III kwartał 2018 r., była m.in. Tesla Motors, która przechodzi w ostatnim czasie znaczne turbulencje. Jednak jak podał producent w raporcie, zysk netto spółki wyniósł 312 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 150% w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku. To zdecydowanie przekroczyło najśmielsze oczekiwania uczestników rynku wobec wstępnych szacunków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Może Cię zainteresować: Elon Musk naśmiewa się z amerykańskiego KNFu. Akcje Tesli szaleją

Odnosząc się do wyników – spółka podaje również, że nadal pracuje nad produkcją i dostarczeniem 100.000 pojazdów modelu S i X w tym roku, podczas gdy zakładana kwartalna produkcja modelu 3 utrzymać się powinna na poziomie około 4,3 tysiąca sztuk tygodniowo. Tesla ostrzegła również inwestorów przed znacznym ryzykiem niezależnym od samego podmiotu, mianowicie o spadających marżach brutto z powodu ceł nałożonych na przywóz towarów i materiałów z Chin. Widmo wojny handlowej zaczyna udzielać się na każdej płaszczyźnie branż – zwłaszcza motoryzacyjnej.

Spółka stara się wyjść z problemów

Choć wyniki są zadowalające a sukcesywnie spełnianie oczekiwań rynkowych stoi firmie jako największy priorytet warto przypomnieć, że ostatnie czasy dla Tesli nie są czasem najlepszym. Głównie za sprawą samego CEO Elona Muska, który niedawno stracił stanowisko szefa rady nadzorczej Tesli. Prócz rewelacji związanych z samym Muskiem, firma boryka się z problemami płynności oraz wspomnianych już uderzających w całą branżę bez wyjątku kwestię droższych materiałów głównie pozyskiwanych z Chin, gdzie narzucane cła przez prezydenta USA Donalda Trumpa znacznie zaniżają zyski firm.

Zobacz rónież: Tesla kroczy nad rynkową przepaścią?

Dodatkowo, rośnie spora konkurencja rynku. W ostatnim czasie głównie w postaci Mercedesa EQC, który wyjedzie z taśm produkcyjnych w pierwszej połowie przyszłego roku, co jest częścią planu rozwoju linii elektrycznej EQ. Mercedesy i inne luksusowe marki agresywnie skłaniają się ku samochodom elektrycznym, aby rzucić wyzwanie Tesli po jej sukcesie w pozyskiwaniu zamożnych nabywców za pomocą modelu S.

Marka Tesli jednak nie odpuszcza i stawia na konsekwencje realizowanie założonych przez firmę planów. Dodatkowo publikacja danych wskazująca na znaczne polepszenie warunków finansowych daje nadzieję, że już niebawem spółka wyjdzie na prostą. Widać to również po nastawieniu rynku, który jak już zostało wspomniane – na dzisiejszej, wczesnej sesji na rynku amerykańskim Tesla nadal rośnie i przekracza dziś poziom 323 dolarów za akcję co może oznaczać stały powrót spółki do wzrostów.

TESLA 25.10.2018
TESLA 25.10.2018 Źródło: BloombergConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here