Naga MarketsGłówna siedziba TesliPomimo tego, że Tesla w przeciągu ostatniego miesiąca straciła na giełdzie około 20% swojej wartości, krytyka analityków dookoła spółki nie maleje. Ostatnie uderzenie pochodzi z rekomendacji banku inwestycyjnego Barclays, który stwierdza, że firma może zostać zdegradowana do statusu niszowego producenta luksusowych samochodów. Akcje Tesli (NQ: TSLA) w tym tygodniu testują najniższe poziomy od grudnia 2016 r.


Tesla spadnie do $150, Elon Musk straci spory majątek

Brian Johnson, analityk giełdowy Barclays, w czwartek zredukował swoją rekomendację dla ceny docelowej Tesli z poziomu $192 do $150. Prognozy popiera informacjami o stagnacji popytu na Model 3 w Stanach Zjednoczonych oraz nieumiejętności w kształtowaniu wyraźnych zysków z biznesu samochodowego przez spółkę. Elon Musk nie był również w stanie zainteresować inwestorów swoim scenariuszem robo-taksówek, które miałyby pojawić się na ulicach już w przyszłym tygodniu.

“Spodziewamy się, że więcej inwestorów powróci do krótkoterminowych podstaw popytu, rentowności i generowania gotówki”, napisał Johnson w liście do klientów, utrzymując swoją niedowagę ratingową akcji. Analityk powiedział, że jego model najwierniej naśladuje scenariusz, w którym Tesla jest “niszowym luksusowym” producentem samochodów, co ostatecznie doprowadzi do spadku akcji w kierunku $133.

Rekomendacja Barclays jest jedną z najniższych na Wall Street i w ostatnich dniach przebija ją jedynie opinia profesora Uniwersytetu Nowojorskiego, Scotta Gallowaya: “Moje przewidywania na najbliższe 12 miesięcy wyglądają następująco: Tesla ma spaść poniżej 100 USD za akcję ponieważ właśnie tam jest jej prawdziwa wartość”. Jeżeli chodzi natomiast o banki inwestycyjne, to niższe prognozy prezentowały tylko cztery z nich – Cowen, Williams Research, Vertical Group oraz Churchill Research. Średnia projekcji sugeruje, że notowania mogą spaść o kolejne 54% od środowego zamknięcia dnia.

To również może Cię zainteresować: Elon Musk do pracowników: Tesla musi szybciej dostarczać samochody

Akcje Tesli nie były tak tanie od grudnia 2016 roku

Tesla od tegorocznych maksimów traci niemal 50% i znajduje się poniżej pułapu 190 dolarów za akcję. Ostatni raz tak niskie poziomy cenowe obserwowano w grudniu 2016 roku. Zdaniem Petera Cohana z Forbes.com, istnieją trzy czynniki sugerujące, że akcje będą nadal się osuwać, schodząc nawet poniżej pułapu 100 dolarów za akcję. Jednym z nich jest spadek popytu z Chin.

Dynamiczny wzrost akcji Tesli był wywołany umiejętnością szybszego powiększania wartości niż zakładali analitycy. Spadek popytu na elektryczne samochody w Chinach oraz zamieszanie w związku z wojną handlową może jednak odebrać firmie spory kawałek samochodowego tortu” – komentuje Cohan.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here