Naga MarketsTesla MotorsWycena udziałów Tesla Motors – producenta samochodów napędzanych energią elektryczną – zanotowała podczas poniedziałkowej sesji kolejny wzrostowy rajd. Akcje znajdują się na najwyższym poziomie od lutego. Wszystko za sprawą rekordowych wyników sprzedaży opublikowanych w piątek.


10 tysięcy sedanów Model S

Przedsiębiorstwo zamknęło pierwszy kwartał 2015 roku z wynikiem sprzedaży 10300 samochodów sedan Model S. Wcześniejsze prognozy mówiły natomiast o rezultacie gorszym (9500 pojazdów).

Te artykuły również Cię zainteresują
INWESTUJ W AKCJE TESLI I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZ

Wycena akcji doszła do 207.75USD, zahaczając o najwyższe poziomy intraday od 27 lutego. Wczoraj akcje Tesli były również najlepiej trendującymi w przypadku indeksu NASDAQ100. Na poniższym wykresie widzimy notowania akcji Tesla (H4):

tesla 07.04

Rynek zareagował na informacje z raportu sprzedażowego dopiero w poniedziałek, gdyż amerykańska giełda nie działała w związku z Wielkim Piątkiem. Warto zauważyć, żę Tesla wreszcie poważniej podchodzi do publikacji raportów ze swojej działalności. Jeszcze niedawno źródłem informacji o wynikach był profil Twitter prezesa Elona Muska. Teraz przejrzystość spółki wyraźnie wzrosła, co również może odbić się korzystnie na notowaniach akcji.

SPRAWDŹ WCZEŚNIEJSZĄ ANALIZĘ TESLI

O ile Tesla zaliczyłą poniedziałkowy wzrost to od początku roku spółka zanotowała 8% spadków. Czy rozpoczynający się drugi kwartał przyniesie lepsze rezultaty? Początek jest na pewno bardzo obiecujący.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here