Naga Markets

Tesla wstrzymała większość produkcji w fabryce w Szanghaju z powodu problemów z zaopatrzeniem w części do swoich pojazdów elektrycznych. Z wewnętrznej notatki, do której dotarła agencja Reuters wynika, że zakład planuje wyprodukować we wtorek poniżej 200 pojazdów, podczas gdy w ostatnim czasie produkowanych było około 1200 sztuk dziennie.

Tesla zmuszona do zmniejszenia produkcji 

Chiny zmagają się z kolejną falą pandemii. Mimo niemal zerowej śmiertelności, wzrost przypadków zakażenia koronawirlsem doprowadził do objęcia twardym lockdownem całego Szanghaju (i nie tylko). To też sprawiło, że wielu mieszkańców tego ponad 26 milionowego miasta zostało zamkniętych w domach i nie miało najmniejszego znaczenia, czy są oni zdrowi, czy chorzy.Sytuacja stała się na tyle absurdalna, że w celu utrzymania ciągłości pracy, pracownicy fabryki Tesli już w kwietniu zmuszeni zostali do “zamieszkania” w pracy. Dostali oni śpiwory, materace, trzy posiłki dziennie i dodatkowy bonus finansowy. Ponadto, żeby im się za bardzo nie nudziło w czasie wolnym, dzienną liczbę godzin pracujących wydłużono do 12, a liczbę dni pracujących w tygodniu do 6.

Biorąc jednak pod uwagę, że większość fabryk oraz port w Szanghaju nie funkcjonuje normalnie już od sześciu tygodni, fabryka Tesli zmaga się z problemami z zaopatrzeniem, które zmusiły ją w poniedziałek do wstrzymania produkcji.

Dla przykładu, Aptiv (APTV.N), główny dostawca wiązek elektrycznych dla Tesli, wstrzymał dostawy z fabryki w Szanghaju, która zaopatruje Teslę i General Motors Co (GM.N), po tym jak wśród jej pracowników wykryto zakażenia wirusem COVID-19.

To też sprawiło, że choć jeszcze w zeszłym tygodniu Tesla planowała zwiększyć produkcję do 2600 samochodów dziennie od 16 maja, obecnie zmuszona została do ograniczenia produkcji.

Ludzie zaznajomieni ze sprawą wskazują, iż w dalszym ciągu nie jest nawet jasne, kiedy obecne problemy z dostawami mogą zostać rozwiązane.

capital.com
 

NED

To wszystko sprawiło, że akcje Tesli runęły w trakcie poniedziałkowego handlu o przeszło 9 proc., powiększając w ten sposób zasięg trwającej od nieco ponad miesiąca deprecjacji do blisko 32 proc.

China Passenger Car Association ma opublikować dziś dane dotyczące kwietniowej sprzedaży Tesli, drugiego co do wielkości producenta samochodów elektrycznych w Chinach, po BYD.

Inne stowarzyszenie motoryzacyjne podało z kolei w zeszłym tygodniu, że szacuje, iż ogólna sprzedaż samochodów w Chinach spadła w kwietniu o 48 proc., ponieważ polityka zero-COVID spowodowała zamknięcie fabryk, ograniczenie ruchu w salonach i zahamowanie wydatków.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje mwig40 | kryptowaluty kursy | celon gpw | kurs ten square games | kurs akcji pkobp| akcje cyfrowy polsat | dzisiejszy kurs jena | 11bit kurs |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułCiech utworzył spółkę Ciech Ventures i dołączył do inwestorów funduszu Emerald
Następny artykułPotężny spadek notowań Terra/Luna szokuje rynek kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here