Naga MarketsTesla, stacja ładowaniaOstatni raz podobny układ średnich ruchomych na wykresie akcji Tesli obserwowany był we wrześniu, wywołując spadek na wielomiesięczne minima zaledwie miesiąc później. Tym razem Tesla ponownie zbliża się do rozrysowania „krzyża śmierci”, przez co zdaniem analityków Elon Musk może ponownie stracić.


Tesla traci we wtorek 3,4% po wniosku sądowym złożonym przez SEC

Krzyż śmierci to układ techniczny, w którym szybsza średnia ruchoma (z 50 ostatnich sesji) przecina wolniejszą średnią (z 200 ostatnich sesji), w tym przypadku od góry. Jak zaznaczono na poniższym wykresie, ostatni raz taka sytuacja miała miejsce pięć miesięcy temu, wywołując silną wyprzedaż akcji:

Tesla zbliża się do krzyża śmierci na wykresie dziennym. Źródło: Bloomberg

W trakcie wtorkowej sesji akcje Tesli osuwały się o 3,4% po tym, jak amerykański regulator rynków finansowych (SEC) skierował do sądu wniosek o przyjrzenie się działaniom Elona Muska w związku z naruszeniem ugody, która nakazywała mu uzyskanie zgody spółki produkującej elektryczne samochody na publikowanie informacji związanych z ważnymi działaniami strategicznymi spółki w mediach społecznościowych.

„[Musk] po raz kolejny opublikował niedokładne informacje na temat Tesli skierowane do 24 milionów obserwujących na Twitterze, w tym przedstawicieli prasy. Udostępnił błędną informację każdemu, kto ma dostęp do internetu” – napisał SEC w dokumencie złożonym w sądzie w Manhattanie.

Popularny milioner komentując decyzję instytucji stwierdził, że „Coś jest nie tak z nadzorem SEC”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here