Naga MarketsTesla zarobiła więcej w 1 dzień na BTC niż na sprzedaży samochodów w całym IV kw.Tesla Inc. przed kilkoma dniami zszokowała środowisko inwestorów informacją o kupnie aż 1,5 mld dol. Bitcoinów. Jak się okazuje, ta pozycja przyniosła spółce większy zysk w ciągu zaledwie jednej sesji, niż przez cały IV kw. 2020 r. ze sprzedaży samochodów. Miało to miejsce między 8. a 9. lutego, gdy kurs BTC/USD wystrzelił w górę o 23%.

  • Tesla Inc. w IV kw. 2020 r. dostarczyła rekordową liczbę samochodów.
  • Dzięki temu, spółka była o krok od spełnienia niezwykle ambitnego celu sprzedaży 500 tys. pojazdów w 2020 roku, pomimo pandemii.
  • Do jego wypełnienia zabrakło zaledwie około 500 dostarczonych samochodów.

Tesla zarabia na Bitcoinie więcej niż na samochodach

Jak się okazuje, nie tylko Elon Musk potrafi tak podgrzewać nastroje na rynku kryptowalut, może to skutecznie zrobić także firma, którą zarządza. Choć twitterowe wpisy ekscentrycznego milionera zwykle mają więcej wyświetleń niż oficjalne komunikaty Tesli, to tym razem informacja opublikowana przez przedstawicieli spółki wywołała potężny wzrost zainteresowania kryptowalutą.

Plus500

Po tym jak Tesla ogłosiła, że zakupiła Bitcoiny o wartości łącznej 1,5 mld dol., rynek kryptowalut dosłownie oszalał. Gdy tak popularna spółka, która ma przed sobą wieszczoną świetlaną przyszłość, kupuje kryptowalutę cechującą się wysoką zmiennością, rezultat jest łatwo przewidzieć. W ciągu zaledwie jednej sesji, cena BTC wystrzeliła w górę o ponad o około 20%.

Tesla zarobiła więcej w 1 dzień na BTC niż na sprzedaży samochodów w całym IV kw.
Notowania kursu BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Opublikowanie informacji pomogło zatem Tesli w osiągnięciu sporej stopy zwrotu z inwestycji. Większej, niż łączny zysk netto spółki za IV kw. 2020 r.! I to tylko w ciągu jednej sesji.

Łatwo przeliczyć, że wzrost pozycji wartej 1,5 mld dol. o 23% generuje zysk nominalny w wysokości 356 mln dol. To znacznie więcej niż 270 mln zysku netto osiągniętego przez spółkę w IV kw. 2020 r.

Zobacz również: Jak kupić Bitcoin w Plus500?

O ile znamy już odpowiedź dotyczącą dziwnego zainteresowania Bitcoinem przez CEO Tesli, Elon Muska, wyrażonego w jego tweetach, to wciąż zagadką pozostają posty związane z Dogecoinem. Być może odpowiedź poznamy już wkrótce, kto wie, może przez komunikat opublikowany przez samą spółkę?

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zl | kurs dax | usd pln | akcje pgnig | co to jest kod blik | dax 30 prognoza |

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. A ile zarobili Ci, którzy zainwestowali razem z Teslą. Tzn. w tym samym czasie. A tak poważnie to Tesla jeszcze nic nie zarobiła. No chyba, że już sprzedali te kupione niedawno BTC. Jeśli nie, to nadal są wirtualne pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here