Naga MarketsTesla zarobiła na Bitcoinie więcej niż w całym 2020 roku na sprzedaży samochodów
Elon Musk,. Tesla

Elon Musk może mieć powody do zadowolenia. Tak ulubiony przez niego na Twitterze w ostatnim czasie Bitcoin zapewnił jego spółce całkiem spory potencjalny zwrot z inwestycji, który na ten moment jest większy niż zysk netto, jaki Tesla wypracowała ze swojej podstawowej działalności w całym 2020 roku.

  • Tesla zakupiła Bitcoina pod koniec stycznia 2021 roku
  • Elon Musk wielokrotnie tweetował zarówno o BTC, jak i Dogecoinie
  • Bitcoin zyskuje na popularności dużych instytucji, twierdzi Goldman Sachs

Tesla zarobiła ponad 1 mld dol. w BTC

Bitcoin obecnie ponownie obrał kurs w kierunku szczytów wszechczasów, a to dobra wiadomość dla Tesli, która na początku tego roku zakupiła BTC o wartości 1,5 mld dol. O tym, jak wyglądała ta transakcja oraz z usług jakiej giełdy skorzystała spółka Muska, pisaliśmy tutaj: Tesla skorzystała z usług jednej z dużych giełd kryptowalut. Znamy jej nazwę

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak wynika z wyliczeń przedstawionych przez Bitcoinist, Tesla mogła zarobić na tej inwestycji około 1 mld dol. w Bitcoinie. To więcej niż zysk netto osiągnięty w całym 2020 roku, który wyniósł 721 mln dol.! Należy dodatkowo pamiętać, że Tesla uzyskała dodatni zysk w każdym kwartale zeszłego roku. Był to także pierwszy rok zakończony zyskiem netto w całej 17-letniej historii spółki.

fpmarkets

W ostatnich latach Tesli nie wiodło się aż tak dobrze. Jeszcze przed trzema laty, wiosną 2017 roku przed wprowadzeniem na rynek Modelu 3, krążyło wiele pogłosek o tym, że spółka jest blisko bankructwa.

Tesla zarobiła na Bitcoinie więcej niż w całym 2020 roku na sprzedaży samochodów
Notowania kursu BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Zresztą, w 2017 r. Tesla wykazała stratę w wysokości około 2,2 mld dol.! I to pomimo wprowadzenia nowych modeli samochodów, które przyniosły przychody w wysokości 3,3 mld dol.Tymczasem, dzięki zakupowi Bitcoina, który ma służyć do rozliczania transakcji z klientami płacącymi w tej kryptowalucie, Tesla zarobiła około 1 mld dol. Spójrzmy jeszcze raz na szacunki. Tesla zakupiła około 48 tys. BTC, jak podaje Bitocin Treasuries. Skoro łączny koszt wyniósł 1,5 mld dol., daje to cenę zakupu około 32 tys. dol. za 1 BTC.

Zobacz również: Jak kupić Bitcoin w Plus500?

Kurs BTC/USD w środę wynosi około 55 tys.dol., zatem od momentu zakupu Tesla zyskała ponad 1 mld dol. w BTC na tej transakcji! Warto jednak dodać, że jeśli Tesla sprzeda Bitcoina po roku, będzie musiała zapłacić podatek w wysokości 20%, co potencjalnie obniży zysk z inwestycji. Jednak nawet w tym przypadku, jest to ponad 800 mln dol. – wciąż więcej niż 721 mln dol. zysku netto z działalności podstawowej za 2020 rok.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here