Naga MarketsBitcoin dał zarobić Tesli około 1 mld USD. Elon Muska nie traktuje BTC jako inwestycjiTesla w drugim tygodniu lutego poinformowała o nabyciu bitcoina. Wartość zakupionej kryptowaluty sięgnęła 1,5 mld USD. Obecne “papierowe zyski” z tego zakupu to około 1 mld USD, szacuje Daniel Ives, analityk w Wedbush Securities.

  • Bitcoin okazuje się intratną inwestycja dla Tesli
  • Szacunki wskazują na zysk z inwestycji w BTC wynoszący około 1 mld USD
  • Elon Musk traktuje bitcoina jako alternatywę dla waluty fiducjarnej

Bitcoin bardziej zyskowny od produkcji aut

Firma „jest na dobrej drodze, by zarobić więcej na swoich inwestycjach w bitcoina niż na zyskach ze sprzedaży swoich samochodów elektrycznych (pojazdów elektrycznych) przez cały 2020 rok, oszacował Ives w notatce opublikowanej w sobotę.

Na początku tego miesiąca amerykański producent samochodów z napędem elektrycznym ujawnił w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), że kupił bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów w celu „większej elastyczności w dalszej dywersyfikacji i maksymalizacji zwrotów z naszej gotówki”.

Zakupu dokonano w styczniu, podała firma, nie ujawniając, kiedy i za jaką cenę kupiła bitcoiny. Nie jest jasne, czy Tesla sprzedała już jakiekolwiek bitcoiny.

– Chociaż inwestycja w bitcoina to to drugoplanowe przedsięwzięcie Tesli, jest to ewidentnie dobra inwestycja początkowa i trend, który jak oczekujemy, może mieć wpływ na inne spółki publiczne w ciągu następnych 12 do 18 miesięcy – powiedział Ives.

CEO Tesli, Elon Musk, jest zwolennikiem cyfrowych aktywów. Niedawno powiedział, że posiadane bitcoina jest mniej głupie niż posiadanie gotówki.

Żeby było jasne, nie jestem inwestorem, jestem inżynierem. Nie posiadam nawet żadnych akcji publicznie notowanych spółek poza Teslą. Jednak, jeśli waluta fiducjarna ma ujemny przyrost wartości, tylko głupiec nie szukał by alternatyw. Bitcoin jest niemal tak samo pozbawiony sensu co waluty fiat. Kluczowe słowo to: “niemal” – tłumaczył Musk na Twitterze.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

BTC zdobywa kolejne szczyty

Podczas weekendu notowania bitcoina na giełdzie Bitstamp wyznaczyły kolejne rekordy. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, BTC w parze z dolarem amerykańskim znalazł się ponad poziomem 58350 USD notując wczoraj wzrost o około 2,8 proc.

Przez cały ubiegły tydzień kurs BTC/USD zyskał ponad 18 proc. i jak na razie nic nie wskazuje na zakończenie tego wzrostu. Należy jednak brać pod uwagę możliwą korektę i ewentualny powrót do średniej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here