Naga MarketsTesla zaprezentuje nowy Model S Plaid. Akcje spółki Elona Muska jednak w dółAkcje Tesla Inc. w środę spadły o 0,80% do 598,78 dol. kontynuując przecenę z wtorkowej sesji, która po sporym skoku w górę wskutek publikacji danych sprzedażowych, również zakończyła się na minusie. Po czwartkowej sesji Tesla planuje zaprezentować nową wersję Modelu S, która według zapewnień Elona Muska, ma być najszybszym samochodem produkowanym seryjnie w historii.

Elon Musk: to będzie najszybszy seryjny samochód

Tesla Inc. zamierza wypuścić na rynek nową bogatszą wersję Modelu S, aby zareagować na konkurencję marek takich jak Mercedes czy Porsche w segmencie elektrycznych samochodów luksusowych. Prezentacja będzie miała miejsce w środę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Model S to już niemal 10-letnia konstrukcja. Produkcja tego pojazdu rozpoczęła się 2012 roku i sporo namieszała na rynku zmieniając pogląd konsumentów na pojazdy elektryczne. Wcześniej, elektryki kojarzyły się przede wszystkim z małymi hatchbackami, które wymagają częstego “tankowania”. Nowoczesny, sportowy sedan z dużą mocą i zasięgiem – to nie było pierwsze skojarzenie na słowa “samochód elektryczny”.

Tesla zaprezentuje nowy Model S Plaid. Akcje spółki Elona Muska jednak w dół
Kurs akcji Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Prezentacja nowej wersji Modelu S, nazwanej “Plaid” odbędzie się w formie transmisji na żywo z fabryki we Fremont w Kalifornii i rozpocznie się o 4:00 polskiego czasu w nocy z czwartku na piątek.

Plus500

Publiczność oczekuje, że to sam Elon Musk wystąpi w roli mistrza ceremonii. CEO Tesli gorąco agituje debiut Model S Plaid poprzez swój twitterowy profil:

– 0 do 60 mil na godzinę w zaledwie 2 sekundy. Najszybszy samochód z linii produkcyjnej jakiejkolwiej klasy. To trzeba poczuć, żeby w to uwierzyć. – reklamował nowy produkt CEO Tesli.

Nowy Model S Plaid został wyceniony na 129 tys. dol. wobec 79 tys. dol. za Model S w wersji “Long Range”. To 10 tys. więcej niż wynikałoby z informacji prezentowanych przez Teslę jeszcze przed tygodniem.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Model S to niemal 10-letnia konstrukcja, która w gruncie rzeczy nie uległa istotnym modyfikacjom, przynajmniej jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. Jeśli Tesla chce nadal konkurować na rynku luksusowych samochodów elektrycznych, lifting jest konieczny. Na ten można spodziewać się jednak, że znacznych zmian wizualnych nie będzie, tak przynajmniej sądzić można po informacjach zaprezentowanym przez spółkę:

Wiadomo już jednak, że jeszcze bogatszy Model S Plaid+ nie będzie wdrożony. Ta wersja miała dysponować 33% większym zasięgiem niż Plaid z uwagi na użycie nowej technologii ogniw 4680.

Plaid+ jest odwołany. Nie ma potrzeby go produkować, bo Plaid jest tak samo dobry. – żartował Musk.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania swig80 | akcje celon | Dolar nowozelandzki | kęty kurs | azoty akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here