Naga MarketsPodczas wczorajszego popołudnia CEO Tesli, Elon Musk doniósł o wielkim ogłoszeniu – przedsiębiorstwo motoryzacyjne produkujące w pełni elektryczne samochody, Tesla pochwaliła się swoim nowym flagowcem – Tesla Model 3. Model ten po raz pierwszy łamie schematy – niskokosztowy Model 3 można dostać już od 35$ tys. Jednocześnie jednak, Elon Musk dostarczył rozczarowujące wiadomości o perspektywach rentowności Tesli, co znacznie wpływa na obecne notowania spółki. 


Podczas wczorajszej konferencji amerykańskiego giganta motoryzacyjnego z dziedziny produkcji w pełni elektrycznych samochodów – Tesli Inc. padła zapowiedź nowego flagowca – Modelu Tesla 3. Tym razem jednak model miał być ukłonem w stronę klientów i ich potrzeb, ponieważ stworzony został z wyceną 35$ tys. za model, co jak na producenta, jest ceną naprawdę przystępną.

Niskokosztowy Model 3 dominował podczas konferencji giganta, gdzie początkowo miało to wpływ na wycenę akcji podmiotu, ruszającą w pierwszych chwilach do góry. Jednak – czar wokół spółki prysł w momencie, w którym założyciel spółki, Elon Musk nie został zapytany o aktualną sytuację spółki oraz jej rokowań co do pozyskanych zysków w kolejnym kwartale. Musk dostarczył wówczas rozczarowujących wiadomości o perspektywach rentowności Tesla Motors.

Może Cię zainteresować: Tesla zbliża się do „krzyża śmierci”, czy Elon Musk znowu straci na giełdzie?

Zdaje się, że każdy inwestor wie o problemach finansowych podmiotu oraz niedawnych jeszcze wpadkach wizerunkowych jego założyciela. Pod tym względem właśnie nieufność inwestorów co do podmiotu nadal jest odczuwalna – co tym razem, po informacjach odnośnie słabszego okresu oraz rokowań dla Tesli odbiło się momentalnie na notowaniach.

wykres Tesla INC. M5 01.03.2019
Tesla INC. M5 01.03.2019

Jeszcze wczoraj w godzinach publikacji wiadomości na temat nowego Modelu 3 ceny akcji Tesli oscylowały wokół 317 dolarów za akcję znosząc się do poziomu blisko 323 dolarów. Następnie, fala rozczarowania inwestorów rokowaniami finansowymi podmiotu spowodowały, że spółka aktualnie spada z wspomnianego już poziomu 323 dolarów do – aktualnych w sesji pre-marketowej – 307 dolarów za akcje. To spadek rzędu ponad 4 procent.

Zobacz również: Tesla będzie musiała zapłacić obligatariuszom $920 milionów

Z wypowiedzi Elona Muska można było odczytać m.in fakt, że Tesla Motors nie spodziewa się rentowności w pierwszym kwartale. Założyciel dodaj jednak, że firma “prawdopodobnie” nadrobi ten kres w II kwartale 2019 roku wychodząc na prognozowany plus. Ta informacja staje się w chwili obecnej znacznym stłumieniem pozytywnych reakcji dotyczących publikacji nowego modelu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here