Naga MarketsTesla zaakceptuje Dogecoina (DOGE) jako formę płatności? Elon Musk zadał pytanie na TwitterzeElon Musk, dyrektor generalny producenta samochodów elektrycznych Tesla, opublikował kolejny tweet dotyczący Dogecoina (DOGE). Tym razem pyta on, czy klienci chcieliby płacić za samochody Tesli za pomocą DOGE.

  • Elon Musk zadaje pytanie na Twiterze odnośnie Dogecoina, a cena kryptowaluty automatycznie rośnie
  • Miliarder sprawdza, czy konsumenci byliby zainteresowani możliwością płatności w DOGE za samochody marki Tesla
  • Wcześniej inna spółka Muska, SpaceX, informowała, że rozliczenia za najbliższa misję kosmiczną będą dokonywane w Dogecoinach

Dogecoin obok bitcoina kolejną walutą Tesli? Elon Musk pyta użytkowników o zdanie

“Czy chcesz, aby Tesla akceptowała Doge?”, zapytał na Twitterze popularny Miliarder, a pytanie w przeciągu 2 godzin uzyskało niemal 1,7 miliona odpowiedzi. 77% wszystkich ankietowanych zagłosowało na “tak”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dogecoin wzrósł o 10% kilka minut po tweecie Muska, a kupujący i traderzy prawdopodobnie zareagowali na możliwość faktycznego zaakceptowania przez Teslę DOGE przy płatnościach za samochody. Kryptowaluta-mem zyskuje na giełdzie Binance w tym momencie 12,4%, a od początku roku zyskuje 21699,7%.

Tweet pojawia się tuż po tym, jak SpaceX, firma zajmująca się eksploracją kosmosu, której właścicielem jest Musk, poinformowała, że swoją misję kosmiczną sifnansuje w Dogecoinach. Misja została zakontraktowana przez Geometric Energy Corporation, która powiedziała, że DOGE będzie “jednostką rozliczeniową dla wszystkich księżycowych interesów między SpaceX a Geometric Energy Corporation i ustanawia precedens dla przyszłych misji na Księżyc i Marsa”.

Tesla stała się pierwszą firmą samochodową na świecie, która zaakceptowała BTC dla płatności za zakup samochodów elektrycznych na początku tego roku, co wyraźnie podbiło cenę bitcoina. Firma używa tylko wewnętrznego i otwartego oprogramowania i informowała, że będzie obsługiwać własne węzły BTC. Co istotne, Tesla nie zamierza również konwertować otrzymanych BTC na waluty tradycyjne, tylko trzymać je  w swoim portfelu.

Oznacza to, że w przeciwieństwie do większości innych zakupów aktywów świata rzeczywistego, takich jak nieruchomości, zegarki czy jachty, Tesla będzie nadal przechowywać otrzymane BTC w księgach, zamiast przyjmować BTC i spieniężać je na dolary (lub inne waluty fiducjarne).

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złotówka kurs | sp 500 | indeks dow jones | notowania nasdaq | kurs eur/usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here