Naga MarketsTesla z wyższym ratingiem od Standard & Poor's. Agencja docenia wyniki spółkiKurs akcji Tesli w poniedziałek wzrósł o 1,91% wynosząc akcje do poziomu 442,30 dol. Tymczasem Standard & Poor’s, jedna z największych i najważniejszych agencji ratingowych świata, podniosła rating obligacji Tesla Inc. z B+ do BB-. Oznaczać to może wzrost pewności agencji wobec pomyślnej przyszłości spółki.

  • Tesla w III kw. dostarczyła rekordową ilość pojazdów, aż 139,3 tys.
  • Spółka przez ostatnie cztery kwartały z rzędu osiągnęła zysk, przez co spełniła warunki wejścia w skład indeksu S&P500. Ostatecznie jednak tak się nie stało
  • Tesla jest obecnie największym producentem samochodów na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej

Tesla: wyższy rating obligacji od S&P

Standard & Poor’s Global Ratings w poniedziałek podniosła ocenę ratingową obligacji Tesla Inc. z BB- do B+, co oznacza, że producent samochodów rodem z Kalifornii jest już tylko dwa kroki od przejścia do klasy “Investment grade” z klasy “Non-investment grade”, która popularnie nazywana jest także “śmieciowym obligacjami”, czyli “junk bonds”.

Zmiana oznacza także tranzycję z kategorii aktywów o wysokim charakterze spekulacyjnym (ang. highly speculative) do kategorii nieinwestycyjnych spekulatywnych aktywów (ang. non-investment grade speculative).

– Usprawnione działanie, rosnąca wydajność produkcji oraz globalna ekspansja wzmacnia konkurencyjną pozycję spółki. – uzasadniła swoją decyzję agencja Standard & Poor’s.

Zobacz również: Cena złota spada przez wzrost DXY. Czy pakiet stymulacji w USA jest bliżej?

CMC
Hit inwestycyjny - koszyki akcji. Zwiększona ekspozycja. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Tesla: rekordowe dostawy pojazdów w III kw.

Jednym z powodów wzrostu ratingu były także rekordowe i zgodne z ambitnymi zapowiedziami dostawy pojazdów przez Teslę w III kw. 2020 r., jak podała S&P. Agencja pochwaliła także zwiększenie produkcji nowego pojazdu o oznaczeniu Model Y.

– Ten wzrost produkcji był znacznie szybszy niż w przypadku wdrożenia Modelu 3, kiedy osiągnięcie tego samego tygodniowego poziomu produkcji zajęło aż 9 miesięcy. Spodziewamy się dalszych usprawnień wydajności, zmniejszenia kosztów oraz poprawienia technologii wraz ze zdobywaniem wiedzy przez Teslę na podstawie doświadczeń z powstałych zakładów produkcyjnych – uzasadnili szerzej wybór przedstawiciele S&P.

Tesla w III kw. 2020 r. dostarczyła 139,300 tys. pojazdów. Aż ponad 124,1 tys. z nich stanowiły Model 3 oraz Model Y, a 15,2 tys. Model S oraz Model X. Oznacza to, że łączna produkcja spółki w całej historii firmy przekroczyła 1,251 mln egzemplarzy.

Tesla z wyższym ratingiem od Standard & Poor's. Agencja doceniła wyniki spółki
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Tesla nadal podtrzymuje swój cel sprzedażowy 500 tys. egzemplarzy w 2020 roku. S&P spodziewa się natomiast wyniku 470 tys. dostarczonych pojazdów, czyli nieco poniżej tej wysoko postawionej poprzeczki. Natomiast w 2020 roku, S&P spodziewa się aż 800 tys. sprzedanych samochodów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here