Naga MarketsTesla przebiła poziom 800 USD za akcję. RBC Capital Markets przyznaje się do błędu w ocenieAkcje Tesla Inc. bardzo dobrze rozpoczęły 2021 rok. Widać ogromny popyt po otwarciu w poniedziałek luką wzrostową, której inwestorzy nawet nie próbowali domknąć. Do błędu w ocenie Tesli przyznał się nawet długoterminowy niedźwiedź RBC Capital Markets.

  • Analitycy RBC Capital Markets przyznają się do błędu w ocenie Tesli
  • Największym przeoczeniem było niedocenienie zdolności Tesli do wykorzystania ceny akcji w celu pozyskania kapitału i sfinansowania wzrostu oraz przejęć
  • Akcje producenta pojazdów elektrycznych pokonały poziom 800 USD

RBC Capital Markets bije się w pierś

– Nie ma taktownego sposobu, aby to ująć, jak tylko powiedzieć, że całkowicie źle oceniliśmy akcje Tesla – napisał analityk Joseph Spak w raporcie podnoszącym Teslę do poziomu wydajności w sektorze.

Według danych opracowanych przez Bloomberga, RBC Capital Markets utrzymywał niższą ocenę sprzedaży od stycznia 2019. W tym czasie akcje TSLA wzrosły o około 1200%.

Spak przyznał, że jego największym przeoczeniem było niedocenienie zdolności Tesli do wykorzystania ceny akcji w celu pozyskania kapitału i sfinansowania wzrostu oraz przejęć. Jednocześnie, analityk RBC CM zwiększył szacunki dostaw producenta aut elektrycznych w 2025 r. do 1,7 mln aut z 1,3 mln wcześniej. Cena docelowa akcji została natomiast podniesiona do 700 USD z 339 USD.

Tesla pokonuje poziom 800 USD

Czwartkowa sesja dla Tesli zakończyła się ponad poziomem 816 USD. Notowania rosną nieprzerwanie od czasu skutecznego wybicia oporu w okolicach poziomu 680 USD.

fpmarkets
Notowania Tesla Inc. - wykres dzienny
Notowania Tesla Inc. – wykres dzienny

Najbliższy cel stanowić może teraz strefa w okolicach 850 dolarów za akcję. W przypadku cofnięcia jako wsparcie mogą posłużyć obszar utworzone przez luki, które obserwowaliśmy w tym tygodniu. Dynamiczne wsparcie w postaci 20-dniowej średniej znajduje się teraz tuż pod poziomem 680 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here