Naga MarketsNa pytanie co auto elektryczne może mieć wspólnego z kryptowalutami, część osób odpowie, że mogłyby one służyć do płatności za parkowanie czy za naładowanie baterii, albo mandat za przekroczenie prędkości. Jednak mało kto zgadłby, że samochód elektryczny mógłby posłużyć jako w pełni funkcjonalny węzeł Bitcoina.


Postawili węzeł Bitcoina w Tesli

Twórcy projektu o nazwie Bcoin, którzy za cel stawiają sobie alternatywne wdrażanie protokołu Bitcoina w celu prowadzenia węzłów na różnych urządzeniach, wykorzystali auto elektryczne marki Tesla do postawienia i uruchomienia węzła BTC. Do tego celu wykorzystano pokładowy system komputerowy samochodu oraz opublikowano nagranie wideo pokazujące, że węzeł ten działa.

Pomimo tego, iż eksperyment zakończył się sukcesem, trudno na razie mówić o możliwości zastosowania tego typu rozwiązania w praktyce na większą skalę. Przede wszystkim prowadzenie węzła Bitcoina wiąże się z wykorzystaniem różnych zasobów niezbędnych do działania auta – oprócz energii elektrycznej, węzeł zużywa także moc obliczeniową komputera pokładowego. Ponadto cały czas ściągane są dane wymagane do aktualizacji blockchaina, co mogłoby zakłócić działanie funkcji niezbędnych podczas użytkowania samochodu.

Innym problemem, na który zwraca uwagę na swoim profilu na Twitterze Brandy Lee Comacho, są kwestie związane z ograniczeniami cykli odczytów i zapisów modułu pamięci komputera zainstalowanego w autach Tesli. Doświadczyli tego bezpośrednio prowadzący eksperyment pracownicy Bcoin – przy uruchomieniu węzła pojawił się komunikat „Proces ten wykorzysta dużą ilość przepustowości, CPU oraz potencjalnie miejsca na dysku.”

Do eksperymentu nie odniósł się jak do tej pory CEO Tesli – Eon Musk, który znany jest z częstych komentarzy na Twitterze. Wiadomo natomiast, iż jest on pozytywnie nastawiony do kryptowalut – swego czasu stwierdził, że Bitcoin jest „czymś wspaniałym”, zaś przy innej okazji uznał iż „Ethereum zasługuje na uznanie”. Natomiast jako swoją ulubioną kryptowalutę wymienił Dogecoina.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here