Naga MarketsTesla z rekordowym wynikiem w 2020 roku! Ambitny cel jednak niewypełnionyTesla Inc. w sobotę poinformowała o wynikach dostarczenia pojazdów w III kw. 2020 r. Choć okazały się one wyższe niż przewidywania, to ambitny cel wyprodukowania ponad pół miliona samochodów w 2020 rok nie został wypełniony. Warto jednak zaznaczyć, że został on założony jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa.

  • Fabryka w Szanghaju okazała się niezwykle pomocna w wyśrubowaniu wyniku
  • Obecnie to jedyny zakład Tesli produkujący pojazdy poza USA
  • Budowa fabryk w Berlinie oraz Austin będzie kluczowa w dalszym rozwoju spółki

Tesla o włos od wypełnienia ambitnego celu na 2020 rok

Tesla przekroczyła przeciętne oczekiwania analityków wynoszące 481 261 dostarczonych pojazdów w całym 2020 roku. Ostateczny wynik osiągnięty przez spółkę Elona Muska wyniósł 499 550 samochodów. Zatem, do osiągnięcia wyznaczonego celu zabrakło zaledwie 450 pojazdów.

W ujęciu kwartalnym, Tesla dostarczyła 180 570 samochodów co także jest rekordowym rezultatem w historii spółki. Analitycy spodziewali się wyniku 163 628 pojazdów.

Na początku 2020 roku Tesla założyła sobie przebicie poziomu 500 tys. dostarczonych pojazdów. Prognoza ta nie uległa zmianie nawet, gdy wybuchła pandemia, a główna fabryka we Fremont została zamknięta na 6 tygodni w związku z obostrzeniami wprowadzonymi w Kalifornii.

Jeszcze w październiku, szef działu finansowego w Tesli, Zachary Kirkhorn, podtrzymywał, że cel zostanie wypełniony zgodnie z założeniami przedstawionymi na początku 2020 roku.

fpmarkets

Prezes spółki pogratulował całej załodze za osiągnięcie tego historycznego rezultatu w doskonale znany sobie sposób:

– Jestem tak dumny z całej załogi Tesli za osiągnięcie tego wielkiego kamienia milowego! Na początku działalności Tesli, sądziłem, że mamy (optymistycznie patrząc) około 10% szans na przetrwanie. – zaznaczył z dumą ekscentryczny miliarder.

Zobacz również: Cena Bitcoina przebije 40 tys. dol. według prognozy Fundstrat

Tesla z rekordowym wynikiem w 2020 roku! Ambitny cel jednak niewypełniony
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Kurs akcji Tesla Inc. zakończył 2020 rok na poziomie 705,67 dol., czyli nowych maksimach wszechczasów notowań spółki. W trakcie sesji akcje drożały nawet do 718,72 dol.

Ostatecznie, w trakcie całego roku, akcje Tesli podrożały łącznie o 743,44%! Już po II kw. 2020 r. producent samochodów spełnił warunki włączenia w skład indeksu S&P 500. Jednak na decyzję komitetu benchmarku należało poczekać do zakończenia III kw. 2020 r. Tesla dołączyła do komponentów indeksu S&P 500 pod koniec grudnia.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here