Naga Markets

Gigant produkujący samochody elektryczne, firma Tesla poinformowała w niedzielę, że w czwartym kwartale 2021 roku dostarczyła rekordową liczbę ponad 308 tys. pojazdów elektrycznych. Wyniki te znacznie przewyższają początkowe przewidywania analityków, które zaniżone były m.in przez zaburzone łańcuchy dostaw, które znacznie uprzykrzały życie producentów z całego świata. Akcje Tesli mają szansę na powrót do wzrostów, kiedy rynek w ostatnim czasie spychał kurs do niższych rejonów.

  • Firma Elona Muska może poszczycić się kolejnymi rekordami
  • W tym momencie mowa o ogromnej liczbie dostarczonych pojazdów
  • Wynik bije oczekiwania analityków oraz wyniki poprzednich kwartałów
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Tesla wraca na tory szybkich dostaw

Podczas weekendowego przeglądu najważniejszych wiadomości, gigant motoryzacyjny Tesla podał, że w czwartym kwartale 2021 roku dostarczyła rekordową liczbę ponad 308 tys. pojazdów elektrycznych. Liczba ta pobiła poprzedni rekord ustanowiony w trzecim kwartale ubiegłego roku, kiedy to producent samochodów dostarczył 241 300 pojazdów.W całym roku 2021 Tesla dostarczyła ponad 936 000 pojazdów elektrycznych, w porównaniu z 499 647 dostarczonymi w 2020 roku. W poprzednim kwartale z kolei firma podała, że jej dostawy pojazdów w trzecim kwartale wyniosły 241 300 sztuk, z czego 232 025 to Model 3 lub Model Y. Pozostałe 9 275 dostaw to Model S lub Model X.

wykres Kurs akcji Tesla 03.01.2022
Kurs akcji Tesla 03.01.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Wówczas łączna liczba przekroczyła prognozy rynkowe. Firma poinformowała również, że wyprodukowała 237 823 pojazdy – 228 882 sztuk Modelu 3/Y i 8 941 sztuk Modelu S/X. W komunikacie prasowym zarząd podał, że “Nasza liczba dostaw powinna być postrzegana jako nieco konserwatywna, ponieważ liczymy samochód jako dostarczony tylko wtedy, gdy jest on przekazany klientowi i wszystkie formalności są poprawne. Ostateczne liczby mogą się różnić nawet o 0,5% lub więcej.

Akcje giganta póki co spadają, ponieważ jak informowaliśmy ostatnio Tesla wycofuje prawie pół miliona samochodów elektrycznych z powodu problemów z bezpieczeństwem zgodnie z dokumentami Departamentu Transportu Stanów Zjednoczonych National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) udostępnionymi w ubiegłym tygodniu. Istnieje szansa jednak, że wraz z pozytywnymi przesłankami kurs odreaguje ostatnie cofanie.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here