Naga MarketsTesla Inc. Elona Muska zanotowała papierową stratę na bitcoinie w III kw. 2021 r.Tesla zaprezentowała wyniki finansowe za III kw. 2021 r., które ponownie okazały się przebić oczekiwania analityków pod względem zysku netto. Jednak w kwestii posiadanych bitcoinów, spółka musiała zawrzeć odpis o utracie wartości przez kryptowalutę. Brak także nowych zakupów BTC w III kw. 2021 r. przez firmę Elona Muska.

  • Tesla zakupiła w lutym 2021 roku bitcoiny o równowartości 1,5 mln dol. uzasadniając decyzję chęcią obsługi płatności w BTC
  • Jeszcze w I kw. 2021 r. spółka Elona Muska sprzedała 10% monet, dzięki czemu w tym okresie zwiększyła swój zysk o 272 mln dol.
  • Ostatecznie, Tesla wycofała się w maju z obsługi transakcji w bitcoinie
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Tesla: świetne wyniki, ale papierowa strata na bitcoinie

Cena bitcoina wspięła się w środę na nowe szczyty wszechczasów i z pewnością posiadane BTC przez Tesla Inc. zyskały na wartości wobec ceny zakupu dokonanego jeszcze w lutym tego roku, gdy kurs BTC/USD był na poziomie około 40 tys. dol. Jednak w raporcie finansowym za III kw. 2021 r., musiała zostać ujęta wartość odpowiadająca stanowi na koniec września, a wtedy cena bitcoina wyniosła 43,8 tys. dol. i dopiero rozpędzała się do zwyżki, którą obserwowaliśmy w trakcie ostatnich 3 tygodni.W rezultacie, w opublikowanym raporcie za III kw. 2021 r. Tesla musiała zawrzeć odpis aktualizujący z tytułu utraty wartości posiadanej kryptowaluty o wartości 51 mln dol.

Wynika to z amerykańskich przepisów dotyczących także aktywów cyfrowych. Jeśli cena aktywa w trakcie kwartału spadnie, to spółka musi zawrzeć tą informację w publikowanych wynikach finansowych. Co ciekawe, jeśli cena wzrośnie takiego obowiązku nie ma.

Spółka Elona Muska posiada obecnie 1,26 mld dol. w bitcoinie.

Zobacz również:

Nawiązując jeszcze do wyników finansowych, ponownie zaskoczyły one pozytywnie analityków przekraczając zarówno ich prognozy, jak i te wyznaczone wcześniej przez spółkę. Co prawda, przychody ze sprzedaży okazały się niższe, bo wyniosły 13,76 mld dol. wobec spodziewanych 13,91 mld dol., ale za to zysk netto zaskoczył pozytywnie i wyniósł 1,86 dol. wobec prognozy 1,67 dol.

 

TradingView Chart
Kurs akcji Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Więcej o wynikach finansowych Tesla Inc.: Przychody Tesli Elona Muska w trzecim kwartale 2021 r. rosły w rekordowym tempie

fpmarkets

Czy faktycznie przebicie prognoz jest zaskoczeniem? Nie do końca. Już wcześniej na łamach Comparic.pl zwracaliśmy uwagę, że spółka znana jest z przekraczania oczekiwań Wall Street. Pisaliśmy o tym szerzej w tym wpisie: Akcje Tesla Inc. drożeją przed sesją. Rekordowe wyniki dostaw w III kw. 2021 r.

Wynik dostaw pojazdów znany był już wcześniej, bowiem spółka zwykle podaje go już tuż po zakończeniu kwartału. Tesla dostarczyła w III kw. 2021 r. 241,3 tys. samochodów i 627,5 tys. od początku roku. To już znacznie więcej niż wynik za cały 2020 roku, który wyniósł niecałe 500 tys. sztuk.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here