Naga MarketsTesla pokaże wyniki za III kw. 2021 r. Nowy rekord jest całkiem możliwyTesla Inc. wielokrotnie zaskakiwała analityków przebijaniem prognoz w kwestii wyników sprzedażowych czy finansowych. Z każdą kolejną publikacją rynkowi eksperci są jednak coraz bardziej byczo nastawieni i tym razem również spodziewają się rekordowego kwartału dla spółki. Nawet biorąc pod uwagę jak trudny był to kwartał dla amerykańskiego producenta samochodów, szczególnie na niezwykle ważnym rynku chińskim, gdzie przeszkody regulacyjne czy kontrowersje związane z „wycofaniem” pojazdów mogły odbić się na wynikach sprzedażowych.

Tesla: spodziewany rekordowy kwartał

Akcje Tesla Inc. już od kilku miesięcy utrzymują się w trendzie wzrostowym, a we wrześniu zyskały już 5,7%. To efekt rosnących oczekiwań wobec dalszego rozwoju marki, a wzrost w ostatnich dniach napędzone są przede wszystkim oczekiwaniami co do osiągnięcia przez spółkę Elona Muska kolejnego rekordowego wyniku sprzedanych pojazdów, które poznamy na początku października.Analityk firmy Piper Sandler, Alexander Potter, spodziewa się bardzo dobry wieści ze strony Tesli. Jego prognoza zakłada 233 tys. pojazdów dostarczonych w III kw. 2021 r., a wynik ten ma opierać się na relatywnie wysokim popycie na samochody elektryczne za granicą, szczególnie w Chinach. To ma być rekordowy kwartał, po również najlepszym w historii II kw., gdy Tesla osiągnęła rezultat na poziomie około 201 tys. samochodów.

Plus500

Pojazdy o napędzie elektrycznym stanowią obecnie 12% w ostatnich 3 miesiącach w Chinach, a także 10% w Europie i 3% w USA. Penetracja rynku przez EV stopniowo wzrastała w ostatnich miesiącach, zwłaszcza w Chinach i Europie. – podkreślił Potter.

Pozytywne nastawienie Pottera widać także w rewizji prognoz dla całego 2021 roku. Jego zdaniem, spółce ma udać się niemal podwoić rezultat sprzedażowy z trudnego 2020 roku.

Wtedy, po bardzo trudnym okresie przerw produkcyjnych oraz osłabionego popytu wskutek pandemii, Tesla Inc. zdołała dostarczyć blisko 500 tys. pojazdów. Brakło zaledwie 450 sztuk do przebicia tej niebagatelnej bariery.

Teraz, Potter zakłada, że spółka Elona Muska dostarczy 894 tys. pojazdów, wobec wcześniejszej prognozy zakładającej 846 tys.

Tesla z nowym rekordem sprzedażowym? To całkiem możliwe
Liczba dostarczonych przez Teslę samochodów (w tys. szt.). Źródło: statista.com

Nietrudno zgadnąć, że rekomendowana przez Pottera cena za akcję Tesli również jest bardzo wysoka i wynosi 1200 dol. To jedna z największych cen docelowych według scenariusza bazowego dla akcji tej spółki i wyższa niż nawet wycena 1000 dol. od Daniela Ivesa z Wedbush, znanego ze swojej „byczego” nastawienia do waloru.

invest

Natomiast Dan Levy z Credit Suisse wyznaczył „target” cenowy na 800 dol. Jego zdaniem należy spodziewać się 225-230 tys. sprzedanych pojazdów, a rynkowy konsensu wynosi 220-225 tys.

Z perspektywy inwestora warto jednak pamiętać o jednym: budowaniu oczekiwań przed ważną informacją. Świetny rezultat sprzedażowy Tesli niekoniecznie oznaczał będzie zwyżkę notowań.

 

Tesla z nowym rekordem sprzedażowym? To całkiem możliwe
Kurs akcji Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Jeśli już teraz wśród analityków pojawiają się głosy o „rekordowym” czy „rewelacyjnym” kwartale, to poprzeczka oczekiwań zawieszona jest już dość wysoko i zapewne tylko w przypadku zdecydowanego przebicia wyniku sprzedażowego można spodziewać się dalszej zwyżki.

Na ostatnie 6 publikacji wyników finansowych przez Teslę, kurs akcji następnego dnia opadł w 5 przypadkach, choć tylko raz okazały się one gorsze od prognoz.

„Kupuj plotki, sprzedawaj fakty”, jak mówi maksyma.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here