Naga MarketsTesla z nową wysoką rekomendacją od Goldman SachsKurs akcji Tesli dobił pod koniec zeszłego tygodnia do maksimum wszechczasów, jednak ostatnie kilka dni przyniosło nieco niepewności co do dalszej kontynuacji zwyżki. Wsparciem dla wzrostów notowań Tesli może okazać się świeża rekomendacja giganta bankowości inwestycyjnej, Goldman Sachs, który zapowiedział, że walor może podrożeć o nawet 30% od obecnej ceny.

  • Elon Musk ostrzegł zarząd spółki przed nadmiernym optymizmem w związku z wysokim kursem
  • Jego zdaniem, kurs akcji Tesli może zanurkować w dół, jeśli koszty nie będą kontrolowane i inwestorzy uznają, że Tesla nie gospodaruje rozsądnie swoimi finansami
  • Kurs akcji Tesli od początku roku wystrzelił w górę aż o niemal 580%

Tesla blisko maksimów z zeszłego tygodnia

Akcje Tesli potaniały w środę o 2,73% i zakończyły sesję na poziomie 568,82 dol., czyli niewiele niżej niż maksimum wszechczasów wyznaczone trzy sesje wcześniej na 2,05%. Warto zaznaczyć jednak, że w środowych notowaniach kurs akcji Tesli opadł do 541,21 dol., co może sugerować możliwe osłabienie siły popytowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tesla z nową wysoką rekomendacją od Goldman Sachs
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Dobrych informacji, które miałyby wesprzeć dalsze wzrosty akcji Tesli jednak nie brakuje. Przede wszystkim, komitet indeksu S&P 500 w poniedziałek przedstawił komunikat o włączeniu spółki w skład benchmarku w całości, za jednym razem.

Początkowo, Standard & Poor’s rozważał proces stopniowego wdrażania Tesli w szereg komponentów indeksu zrzeszającego 505 największy spółek, z uwagi na olbrzymią kapitalizację rynkową producenta samochodów elektrycznych, która na ten moment przekracza 500 mld dol.

Plus500

Rezultatem takiego schematu dołączenia będzie stworzenie olbrzymiego popytu na akcje Tesli ze strony pasywnych funduszy śledzących zachowanie S&P 500, gdy spółka finalnie wejdzie w skład indeksu 21 grudnia.

Pozytywną informacją z tego tygodnia jest także zatwierdzenie sprzedaży w Chinach Modelu Y produkowanego przez Teslę w Szanghaju. Decyzja chińskiego regulatora została przedstawiona w poniedziałek i jej skutkiem był skok notowań Tesli do rekordowych szczytów.

Zobacz również: Kurs euro (EUR/PLN) zakończył tydzień na plusie. Czy czekają go spadki?

W środę opublikowana została nowa rekomendacja ze strony Goldman Sachs, sugerująca, że akcje Tesli mają podrożeć jeszcze o ponad 30% względem obecnej ceny. Co więcej, bank inwestycyjny zmienił status dla akcji spółki z “neutralny” na “kupuj”. Analitycy Goldman Sachs są byczo nastawieni względem rynku samochodów elektrycznych, a Tesla ma być dominującym graczem w tej branży.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here