Naga MarketsTesla z nową wysoką rekomendacja Morgan StanleyAkcje Tesla Inc. wystrzeliły w środę w górę o ponad 10% i kontynuowały sporą zwyżkę wypracowaną we wtorek po informacji o włączeniu spółki w skład indeksu S&P 500. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, Morgan Stanley, po raz pierwszy od trzech lat stwierdził, że ma bycze nastawienie względem akcji spółki Elona Muska.

  • Od początku roku akcje Tesli wzrosły o ponad 481%
  • Natomiast od początku listopada, kurs wybił w górę o ponad 25%
  • Elon Musk stał się niedawno trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie

Akcje Tesli mocno w górę w tym tygodniu

Kurs akcji Tesla Inc. w środę wzrósł aż o ponad 10,2% niesiony w górę na fali informacji o włączeniu producenta samochodów elektrycznych w skład indeksu S&P 500. Być może ze skalę zwyżki odpowiada inna niebagatelna wiadomość: Morgan Stanley po raz pierwszy od trzech lat zmienił rekomendację dla Tesli na “overweight”. Oznacza to, że akcje spółki powinny stanowić większą część portfela inwestorów niż pozostałe spółki z sektora.

Tesla z nową wysoką rekomendacja Morgan Stanley
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

– Ocenianie wartości Tesli jedynie na podstawie sprzedaży samochodów ignoruje wiele innych biznesów, które prowadzi spółka i które są spójną częścią spółki – zauważył Adam Jonas, analityk Morgan Stanley w notatce, w której jednocześnie zwiększył rekomendowaną cenę dla Tesla Inc. o aż 50% do 540 dol. Wcześniejsza cena docelowa wynosiła zaledwie 360 dol.

Nowa cena rekomendowana przez Morgan Stanley jest wyższa od obecnej ceny za akcję Tesli o aż 10,96%. Analityk banku inwestycyjnego zwrócił uwagę nie tylko na branżę motoryzacyjną, ale także na inne, w których działa spółka Elona Muska.

Zobacz również: Robinhood: bezprowizyjna platforma tradingowa chce przeprowadzić IPO w 2021 r.

W swojej analizie ekspert uwzględnił także działy związane z: produkcją i magazynowaniem energii (Tesla Energy), ubezpieczeniami samochodów (Tesla Insurance), usługami ride-sharing (Tesla Mobility/Ride-Sharing) oraz usługami sieciowymi (Tesla Network Services).

– Tesla od dawno postrzegana była jako suma wszystkich swoich części z uwagi na mieszankę biznesów rozłożonych na wiele linii biznesowym: od transportu po produkcję prądu z energii słonecznej czy magazynowanie energii – dodał Adam Jonas.

Wspomniana cena rekomendowana dla Tesli na poziomie 540 dol. zakłada neutralny scenariusz rozwoju spółki. W optymistycznym scenariuszu, akcje producenta samochodów elektrycznych mają wystrzelić nawet do 1068 dol., jak twierdzi analityk Morgan Stanley.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here