Naga MarketsTesla z najwyższą ceną zamknięcia w historii dzięki rekomendacji Goldman SachsKurs akcji Tesla Inc. zaledwie przed kilkoma dniami wyrysował nowe historyczne szczyty notowań napędzany informacją o dołączeniu spółki do indeksu S&P 500. Choć pojawiło się nieco niepewności i zdawało się, że paliwa do wzrostów zaczyna już nieco brakować, to atmosferę podgrzał nieco bank inwestycyjny Goldman Sachs, przedstawiając nową wysoką rekomendację dla akcji spółki Elona Muska. W rezultacie, w czwartkowej sesji notowania Tesli wzrosły o ponad 4%.

  • Tesla 21 grudnia dołączy w skład indeksu S&P 500
  • Wydarzenie to ma wywołać falę zakupów ze strony funduszy pasywnych śledzących zachowanie benchmarku
  • Akcje Tesli od początku roku podrożały już o ponad 609%

Tesla z rekordową ceną zamknięcia

Akcje Tesli w czwartek podrożały o 4,32% do 593,38 dol. przez co wycena waloru ponownie zbliżyła się do granicy 600 dol., którą kurs wcześniej tylko jednokrotnie przekroczył podczas sesji na NASDAQ.

Te artykuły również Cię zainteresują
https://www.tradingview.com/x/9ntrljQx/

Zwyżka z czwartku pozwoliła na zakończenie sesji przez kurs z największą ceną zamknięcia w historii spółki. Warto jednak zaznaczyć, że jeszcze w poniedziałek w notowaniach intraday za akcję Tesli trzeba była zapłacić nawet 607,80 dol.

fpmarkets

Nie trudno jest zidentyfikować przyczynę nagłego wzrostu kursu Tesli. Chodzi o rekomendację, którą w środę wieczorem opublikował lider bankowości inwestycyjnej, Goldman Sachs. Zdaniem banku, akcje Tesli miały podrożeć o około 30% względem bieżącej wyceny waloru, czyli aż do 780 dol.

Zobacz również: Cena złota traci bodźce, które miałyby rozpocząć rajd kruszców

W tym tygodniu wsparciem dla kursu jest także informacja o włączeniu Tesli do S&P 500 za jednym razem. Wcześniej, istniała uzasadniona możliwość, że dołączenie firmy Muska do indeksu zrzeszającego 505 największych amerykańskich spółek może nastąpić w dwóch transzach z uwagi na olbrzymią kapitalizację rynkową. Obecnie wynosi ona już ponad 562 mld dol.

Z uwagi na tak gigantyczną wartość rynkową spółki, która zostawia daleko w tyle wszystkich innych producentów samochodów z całego świata, pojawiają się pytania o przewartościowanie waloru. Wskaźnik ceny do zysku (C/Z) dla Tesli wynosi już astronomiczne 1134,57; natomiast ceny do wartości księgowej (C/WK) aż 32,81. Dla porównania, w przypadku Toyoty, drugiego największego producenta pojazdów pod względem kapitalizacji rynkowej, wartości tych wskaźników to odpowiednio: 14,41 oraz 0,94.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here