Naga MarketsTesla rośnie 12% po ogłoszeniu sprzedaży 100 tys. pojazdów firmie HertzW poniedziałek kurs akcji Tesli rósł o ponad 12 procent dochodząc do poziomu 1024 dolarów za akcję. Przekroczenie progu tysiąca dolarów pojawia się w momencie, kiedy ogłoszono, że spółka podpisała umowę na sprzedaż 100 tysięcy pojazdów wypożyczalni samochodów Hertz. Optymizm, wzmocniony przez to ogłoszenie pomógł wartości rynkowej firmy przekroczyć granicę 1 biliona dolarów.

  • Tesla ma kolejne powody do dumy, jak podaje zarząd w poniedziałek
  • Kurs akcji wzrósł o 12 procent przekraczając poziom tysiąca dolarów za akcję
  • Jest to efekt podpisania umowy z firmą Hertz na zakup 100 000 pojazdów
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Tesla rozbija bank, akcje wyceniane na ponad 1000 dolarów

Akcje firmy Elon Muska – Tesli skoczyły o ponad 12 procent w poniedziałkowym handlu po informacji, że firma wynajmu samochodów Hertz złożyła ogromne zamówienie pojazdów elektrycznych producenta samochodów w ramach swoich planów wyjścia z bankructwa poprzez modernizację floty. Ogłoszenie przez firmę Hertz umowy na zakup 100 000 pojazdów, pomógł wartości rynkowej firmy przekroczyć granicę 1 biliona dolarów.Spółka Hertz Corp. potwierdziła to zamówienie, które powinno zostać zrealizowane do końca przyszłego roku w ramach transakcji wartej co najmniej 4,4 miliarda dolarów. Akcje Tesli przebiły szybkim tempem próg tysiąca dolarów, docierając nawet do zakresu 1024 dolarów za akcję.

wykres Kurs akcji Tesla H4 26.10.2021
Kurs akcji Tesla H4 26.10.2021

Optymizm dodatkowo wspierany był faktem, że Model 3 giganta pojazdów elektrycznych stał się pierwszym pojazdem elektrycznym, który zajął pierwsze miejsce na liście sprzedaży nowych samochodów w Europie. Ten powód do dumy z pewnością nie odbije się bez echa, zwłaszcza w kontekście ostatnich listów motywacyjnych pisanych przez Elona Muska do swoich pracowników.

Jak się okazuje transakcja jest dla firmy Hertz czymś więcej, niż tylko kupieniem elektrycznych samochodów. Mark Fields, który dołączył do Hertz jako tymczasowy dyrektor generalny na początku tego miesiąca mówił w wywiadzie, że “Chcemy współpracować z każdym producentem, aby pomóc im uruchomić EV i napędzać tę sekularną zmianę w kierunku elektryfikacji.” W jednej z rozmów dodał również, że firma patrzy na EV – elektryczne pojazdy – jako część zobowiązania do czystej energii. Samochody Tesli mogą być również mniej kosztowne w utrzymaniu i tankowaniu jako pojazdy z silnikami spalinowymi, a oni zazwyczaj nie tracą później tak dużo wartości na rynku odsprzedaży.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here