Tesla wyśmiewa shortujących rekordowy kurs czerwonymi szortami po 69,420 dol.
Elon Musk, Tesla

Tesla dynamicznie wkroczyła na nowe rekordowe poziomy notowań w zeszłym tygodniu i kurs przekroczył w czwartek ponad 1200 dol. za akcję. Wielu inwestorów rozważa shortowanie akcji spółki oczekując silnej korekty kursu. Tesla wyśmiewa ich nowymi czerwonymi szortami, które na hasło “Tesla short” są pierwszą propozycją w wyszukiwarce Google.

  • Tesla oferuje nowe czerwone szorty z napisem S3XY w swoim internetowym sklepie.
  • Jest to ewidentny pstryczek w nos dla inwestorów liczących na spadki kursu spółki Elona Muska.
  • Jeśli Tesli uda się uzyskać zysk w II kw., to spółka spełni kryteria dołączenia do S&P 500.

Tesla Short Shorts

Tesla ostatni tydzień wypełniła kolejnymi rekordami kapitalizacji, dzięki czemu jest obecnie największym producentem samochodów na świecie pod względem wartości rynkowej wyprzedając Toyota Motor Corp. Kurs akcji Tesli osiągnął na zamknięciu w czwartek (w piątek giełdy w USA byłe nieczynne z uwagi na zbliżające się Święto Niepodległości) nowy szczyt notowań na poziomie 1208,66 dol.Tesla wyśmiewa shortujących rekordowy kurs czerwonymi szortami po 69,420 dol.
Notowania Tesla Inc. Źródło: stooq.pl

Tesla na dodatek przebiła wszelkie oczekiwania analityków dotyczące liczby sprzedanych pojazdów przez spółkę Elona Muska. Najbardziej optymistyczne prognozy ekspertów rynkowych zakładały 86 tys. sztuk, jednak jak wynika z niedawno opublikowanych przez Teslę informacji, spółka z Fremont przekroczyła liczbę 90 tys. sprzedanych pojazdów w II kw. 2020 roku.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Elon Musk śmieje się ze sprzedających akcje spółki

Pomimo takich świetnych wyników, inwestorzy uważają, że nadchodzi korekta. W końcu, Tesla posiada wartość C/WK (cena do wartości księgowej) na niezwykle wysokim poziomie jak na producenta samochodów wynoszący 19,31. Dla porównania, Toyota Motor Corp posiada C/WK o wartości 0,94 a Volkswagen jedynie 0,54.

Tesla wyśmiewa shortujących rekordowy kurs czerwonymi szortami po 69,420 dol.
Wartość wskaźnika C/WK dla Tesla Inc. Źródło: stooq.pl

Tesla nabija się jednak z shortujących akcje wypuszczając lśniące czerwone szorty.

Cena krwistoczerwonych szortów z napisem S3XY na pośladkach to zupełnie nieprzypadkowe 69,420 dol.

420 to bez wątpienia nawiązanie do sławnego tweetu Elona Muska z 2018 roku, który zapowiedział, że zamierza oddać Teslę w ręce prywatnych inwestorów za 420 dol. za akcję. Osobliwe, biorąc także pod uwagę, że 420 to uniwersalny symbol marihuany. Sam tweet kosztował Muska pozycję szefa zarządu spółki.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj