Naga MarketsTesla wyprodukuje w Niemczech 500 tysięcy aut elektrycznych rocznie. Akcje w pre-market rosną o blisko 3%Elon Musk w listopadzie poinformował o rozpoczęciu europejskiej ekspansji przez Teslę. Owa ekspansja swój początek będzie miała w Niemczech, gdzie w okolicach Berlina powstanie fabryka samochodów elektrycznych. Jak podała niemiecka gazeta Bild, plan Tesli dla nowej fabryki zakłada produkcję aż 500 tysięcy aut rocznie. Akcje Tesli rosną w pre-markecie o prawie 3%.

CEO Tesla o wyborze Niemiec na lokalizację nowej gigafabryki poinformował na Twitterze. Produkcja ma ruszyć już w 2021 roku.

Elon Musk dodał także, że w poście na twitterze, że w nowej fabryce będą produkowane “Baterie, układy napędowe i pojazdy, zaczynając od Modelu Y”. Ponadto, Berlin ma stanowić centrum inżynieryjne Tesli na całą Europę.

500 tysięcy aut rocznie

Bild powołując się na dokumenty planistyczne podaje, że gigafabryka zapewni 10 tysięcy miejsc pracy i zajmie obszar wielkości 420 boisk piłkarskich. Budowa ma rozpocząć się w przyszłym roku, a docelowa produkcja to aż 500 tysięcy aut elektrycznych rocznie. Tesla nie skomentowała doniesień niemieckiej gazety.

Z kolei inna niemiecka gazeta, Frankfurter Allgemeine Zeitung poinformowała, że ​​Tesla zainwestuje w zakład do 4 miliardów euro. Kwota ta ponad dwukrotnie przekracza koszt fabryki w Szanghaju, który oszacowano na 2 miliardy dolarów. Jednakże w chińskiej fabryce ma powstawać jedynie 250 tysięcy samochodów elektrycznych rocznie.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Akcje Tesli w kierunku ostatniego szczytu

Notowania cen akcji Tesli korygowały w ostatnim czasie silną zwyżkę, która zaprowadziła cenę do poziomu 361,20. W ramach spadków wsparcie powstało w okolicach poziomu 327,10. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, wspomniane wsparcie powstrzymało kupujących w listopadzie oraz grudniu, a teraz cena odbija ponownie w kierunku maksimów przy 361,20. Pokonanie ostatniego szczytu otwierałoby drogę do poziomu 380 dolarów, w okolicach którego skupione są maksima sprzed roku.

Wykres dzienny cen akcji Tesli - 11.12.2019 r.
Wykres dzienny cen akcji Tesli – 11.12.2019 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here