Naga MarketsTesla wykłada 100 mln dol. na zakup terenu pod fabrykęTesla za blisko 100 mln dol. dokonała zakupu 2 tys. akrów ziemi (8 kilometrów kwadratowych) na której planuje zbudować swoją nową “gigafabrykę”.

  • Tesla planuje wybudować swoją nową fabrykę niedaleko Austin w Teksasie.
  • Obecnie trwają także prace m.in. nad fabryką Tesli w Niemczech
  • Notowania Tesli w poniedziałek zakończyły sesję z 2,35% spadkiem do 1418,57 dol.

Tesla kupuje działkę na nową fabrykę

Tesla dokonała zakupu 2000 akrów ziemi w Teksasie za 97 mln dol., jak podaje portal Electrek związany z elektrycznymi pojazdami. Poprzedni właściciel posesji, TXI Operations LP, będący spółką zależną od Martin Marietta Inc., 28 lipca opublikował informację o sprzedaży ziemi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niestety, spółka nie podała więcej informacji na temat sprzedanej działki, w tym nazwy kupca, jednak krążą pogłoski, że jest nim nie kto inny, jak Tesla Inc., która ma plany budowy wielkiej fabryki produkującej pojazdy elektryczne niedaleko Austin w Teksasie. Zakup został dokonany przez pośrednika: Colorado River Project, LLC.

Zobacz również: Apple zbliża się do 2 mld dol. kapitalizacji, Tim Cook stał się miliarderem

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Fabryka w Teksasie będzie największą placówką Tesli

Ciężki sprzęt widoczny był na działce od zeszłego miesiąca, przez wszystkie dni w tygodniu, jak twierdzi Electrek. Skala powstającej fabryki jest imponująca, a po zakończeniu budowy placówka ma być jednym z największych tego typu budynków na świecie. Zakład produkcyjny, który ma działać w budynku będzie głównie służył do produkcji nowego pick-upa o nazwie Cybertruck.

Fanów Tesli zapewne ucieszy fakt, że według zapowiedzi samego Elona Muska, nową fabrykę można będzie zwiedzać.

Tesla wykłada 100 mln dol. na zakup terenu pod fabrykę
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Kurs akcji Tesla Inc. od początku roku wzrósł już o 239%, jednak ostatnie 30 dni notowań spółki na NASDAQ jest dość burzliwe. Niemniej, notowania zdają się utrzymywać w konsolidacji, choć wczoraj akcje potaniały o 2,35% do 1418,57 dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here