Naga MarketsTesla wycofuje się z Bitcoina, ale Mark Cuban nie ma takiego zamiaruTesla zaskoczyła środowisko kryptowalutowe i wycofała się z przyjmowania płatności w Bitcoinie za zakup samochodów marki. Oświadczenie w tej sprawie w czwartek opublikował Elon Musk na swoim profilu twitterowym uzasadniając decyzje kwestiami środowiskowymi. Jednak znany inwestor Mark Cuban uważa, że korzyści ze stosowania BTC znacznie przewyższają ewentualne negatywne kwestie.

  • Mark Cuban jest właścicielem drużyny koszykarskiej Dallas Mavericks
  • Znany jest także ze swoich występów w popularnym show “Shark Tank”
  • Od wielu lat jest on zwolennikiem kryptowalut i wierzy w ich rozwój

Mark Cuban nie porzuca Bitcoina

Bitcoin nie będzie już akceptowany przez Teslę w ramach płatności za zakup samochodu, jednak Mark Cuban nie zamierza żegnać się z najpopularniejszą kryptowalutą.

Te artykuły również Cię zainteresują
Miliarder odpowiedział na tweeta Muska zaznaczając, że klub zarządzany przez niego nadal będzie przyjmować płatności w krypto w zamian za bilety na mecze czy gadżety.

My w Mavs.com nadal będziemy akceptować BTC, ETH oraz DOGE, ponieważ wiemy, że zastąpienie złota jako aktywa przechowującego wartość pomoże środowisku. Zmniejszenie roli dużych banków i fizycznego pieniądza będzie korzyścią dla społeczeństwa i środowiska. – zaznaczył Mark Cuban.

Wpis jest odpowiedzią na tweeta Elona Muska, który w nocy ze środy na czwartek zapowiedział, że Tesla zrezygnowała z akceptowania Bitcoina:

invest

Tesla zawiesiła możliwość kupna pojazdów przy użyciu Bitcoina. Jesteśmy zaniepokojeni rosnącym użyciem paliw kopalnych do kopania Bitcoina i transakcji z jego użyciem, szczególnie węgla, który ma najgorszy charakter emisji ze wszystkich z nich. – stwierdził Elon Musk we wpisie na Twitterze.

Plus500

– Kryptowaluty to dobry pomysł z wielu względów i wierzymy, że ma obiecującą przyszłość, ale to nie może stać się wielkim kosztem dla środowiska. Tesla nie sprzeda żadnego Bitcoina i zamierzamy użyć go do transakcji gdy do kopania zostaną wykorzystywane zrównoważone źródła energii. Przyglądamy się także innym kryptowalutom, które zużywają mniej niż 1% energii wymaganej do transakcji Bitcoinem. – dodał.

Musk ponownie podkreślił, że krypto nie znika z jego radaru:

By być jasnym, bardzo wierzę w krypto, jednak nie może ono napędzać olbrzymiego wzrostu zużycia paliw kopalnych, szczególnie węgla. – stwierdził Elon Musk.

Co więcej, ekscentryczny miliarder ponownie sprowokował kryptoinwestorów wpisem o Dogecoinie:

Pracuję z developerami Doge, aby usprawnić wydajność systemu transakcyjnego. Potencjalnie obiecujące. – zażartował Elon Musk.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here