Naga Markets

Podczas gdy jedni zastanawiają się w jaki sposób rozszerzyć działalność w Europie, producent samochodów elektrycznych – Tesla zmniejsza  chwilowo swoją produktynwność. Według doniesień WSJ z środy, Tesla wstrzymała produkcję ogniw akumulatorów do pojazdów w fabryce w Niemczech, chcąc przenieść je do USA. W tle ustawa o zmniejszenie podatku.

  • Tesla decyduje się na przeniesienie części produkcji do USA
  • Firma chce produkować baterię w Stanach
  • Celem takiego ruchu jest nowa ustawa zwalniająca producenta z podatku
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Tesla przenosi część produkcji do USA

Jak donosi w środę portal Wall Street Journal, producent samochodów elektrycznych, firma Tesla Inc. wstrzymała produkcję ogniw baterii do pojazdów elektrycznych (EV) w swojej “gigafabryce” w Niemczech. W ten sposób producent samochodów stara się przenieść te operacje do Stanów Zjednoczonych i skorzystać z możliwości oferowanych przez ustawę o redukcji inflacji.

Tesla najprawdopodobniej szuka sposobu, aby zakwalifikować się do dodatkowych cięć podatkowych i kredytów, które wspomniana ustawa zapewnia w przypadku, gdy baterie będą produkowane w USA. Niedawno, mówiąc o ustawie, prezydent Joe Biden stwierdził, że dzięki niej przyszłość przemysłu produkującego układy scalone będzie miała miejsce w Ameryce.

wykres Kurs akcji Tesla H1 15.09.2022
Kurs akcji Tesla H1 15.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Wcześniej, pracę nad rozbudową “Gigafactory 4” Tesli w Niemczech zostały wstrzymane “na czas nieokreślony” przez burmistrza gminy Gruenheide, Arne Christiana, ponieważ firma musi jeszcze przedstawić więcej wyjaśnień dotyczących planu przeniesienia produkcji baterii do Stanów Zjednoczonych. Wraz z opublikowaniem tych wiadomości akcje spółki Tesla wzrosły ponad 3,50% podczas środowej sesji.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułTechnologiczny Nasdaq 100 rósł 100 punktów. Skromna sesja w USA
Następny artykułPoranny rollercoaster na kryptowalutach. ETH spada ponad 2%
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here