Naga MarketsTesla: wkrótce raport o liczbie sprzedanych pojazdów. Czy będzie rekord?Tesla Inc. w tym tygodniu planuje opublikować raport dotyczący liczby dostarczonych pojazdów w tym kwartale, który ma dość dobre przełożenie na finansowe wyniki sprzedażowe spółki. Oczekiwania inwestorów są jednak wysokie i wywindowane w górę przez wysoką wycenę Tesli oraz liczne zapowiedzi przedstawicieli spółki co do rekordowego 2020 roku.

  • Tesla jest obecnie największym producentem samochodów pod względem kapitalizacji rynkowej, która jest ponad dwukrotnie większa niż takiego giganta jak Toyota
  • Sam Elon Musk, CEO spółki, stwierdził, że Tesla może być obecnie przewartościowana
  • Od dołka z 18 marca wywołanego pandemią, notowania Tesli wzrosły o ponad 520%

Tesla: spodziewany rekord dostaw pojazdów

Tesla już w tym tygodniu zaprezentuje ile dostarczyła pojazdów w III kwartale. Analitycy przeciętnie przewidują wynik w okolicach 140 tys. sztuk, jak podaje FactSet. Spośród tej liczby pojazdów 107,5 tys. stanowić ma Model 3, a odpowiednio 8 tys. oraz 7 tys. to Model S oraz Model X.

Jak do tej pory rekordowym kwartałem nadal jest okres ostatnich trzech miesięcy zeszłego roku, gdy Tesla dostarczyła 112 tys. pojazdów. Zatem zdaniem rynkowych ekspertów właśnie III kw. 2020 r. ma okazać się kolejnym rekordowym etapem dla rozwoju Tesla Inc.

Za tak dużą liczbą dostarczonych pojazdów stoi między innymi wynikowy zastrzyk z Chin, gdzie od niedawna produkowany jest Model 3.

– Według naszych szacunków sprzedaż Modelu 3 poza Chinami, czyli poza dojrzałymi rynkami dla spółki, spadnie o 8% w ujęciu rocznym – zauważył Joseph Spak z RBC Capital, który przewiduje 144,6 tys. pojazdów sprzedanych przez Teslę w III kw. 2020 r.

Elon Musk i zarząd spółki nadal podtrzymuje swój roczny cel sprzedaży ponad pół miliona pojazdów w tym roku. Oznacza to, że jeżeli przewidywana przez analityków przeciętna liczba sprzedanych samochodów w III kw. na poziomie 140 tys. okaże się prawdziwa, to Tesla w ostatnim kwartale tego roku powinna sprzedać kolejne 176 tys. pojazdów by osiągnąć ten cel.

Oczekiwania inwestorów co do nachodzącego rekordu wyznaczył także II kw. 2020 r. Choć wynik to jedynie około 91 tys. pojazdów, to zaznaczyć należy, że z uwagi na pandemiczne restrykcje analitycy spodziewali się jedynie 76 tys. sprzedanych sztuk. Między innymi właśnie ten rezultat stał za niesamowitym rajdem na akcjach Tesli w lipcu i sierpniu.

Zobacz również: Elon Musk: Tesla może być obecnie przewartościowana

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Kurs akcji Tesli w trendzie wzrostowym

Akcje Tesli po załamaniu w zeszłym tygodniu, od 24 września są w silnym trendzie wzrostowym i od chwilowego dołka na 351,30 dol. w czwartek tydzień temu wzrosły już do 448,16 dol. zyskując ponad 27,5%.

Tesla: wkrótce raport o liczbie sprzedanych pojazdów. Czy będzie rekord?
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Sytuacja na walorze wygląda jeszcze ciekawiej, gdy spojrzymy na notowania od początku tego roku. Od 31 grudnia 2019 roku akcje Tesli poszybowały w górę o ponad 435%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here