Naga MarketsTesla: ważny update do oprogramowania pojazdów. Akcje jednak potaniały
Elon Musk, prezes Tesli

Elon Musk zapowiedział rychłe wprowadzenie zapowiadanego od pewnego czasu ważnego update’u oprogramowania do pojazdów marki: Full Self Driving. Wersja beta będzie dostępna dla amerykańskich użytkowników już w ciągu 4 tygodni. Akcje spółki potaniały jednak w czwartkowej głównej sesji, ale drożeją w piątkowym handlu przedsesyjnym.

  • Choć Full Self Driving jest reklamowany przez Teslę jako moduł autonomicznej jazdy, to wciąż wymagany jest ciągły nadzór przez kierowcę
  • Według klasyfikacji National Highway Traffic Safety Administration to wciąż zaledwie drugi poziom autonomii pojazdu, a dopiero poziom 4 i 5 nie wymaga ludzkiego kierowcy
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Tesla: wkrótce nowy update FSD, akcje jednak tanieją

Akcje Tesla Inc. w czwartek potaniały o 1,41% do 701,16 dol., a od początku tygodnia zaliczyły zwyżkę o ponad 3%. W handlu przedsesyjnym w czwartek drożeją o 0,43% do 704,20 dol.Elon Musk w środowym tweecie przedstawił bieżące plany Tesli na wprowadzenie długo oczekiwanego modułu Full Self Driving:

Powinniśmy już wkrótce mieć gotową wersję Beta 10, który pojawi się już za tydzień w piątek (brak małego update’u w tym tygodniu). Wprowadzi on nauczoną kompletnie od nowa sieć neuronową, więc potrzeba będzie jeszcze kolejnych kilku tygodni, aby ją lekko podrasować i naprawić błędy. Według moich szacunków publiczna beta będzie dostępna za około 4 tygodnie. – napisał w twitterowym wpisie CEO Tesli, Elon Musk.

invest

Musk dodał, że wersja dostępna będzie w postaci „buttonu”, czyli będzie to opcja możliwa do wyboru przez użytkownika. Oczywiście dostęp będą mieli tylko Ci posiadacze Tesli, którzy wykupili pakiet Full Self Driving, który dla amerykańskich klientów oferowany jest jako subskrypcja miesięczna w cenie 199 dol.

Plus500

Wciąż jednak nie jest to wersja finalna, a dopiero beta. Musk zapowiadał kompletną, pełną wersję Full Self Driving już od wielu miesięcy. Poprzednia wersja 9.2 nawet zdaniem samego CEO Tesli nie była dostatecznie dobra, co otwarcie podkreślił kilka tygodni temu na telekonferencji po publikacji wyników.

Wersja 9.3 w jego opinii jest pewnym usprawnieniem, ale wydaje się, że zostanie ona opublikowana już właśnie jako wersja beta v.10. To właśnie ten pakiet będzie dostępny już za kilka tygodni.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs wirtualna polska | brokerzy ecn | famur cena akcji | livechat akcje rekomendacje | kruk akcje rekomendacje | indeks dow jonesJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here