Naga MarketsTesla warta już niemal 30% całego przemysłu motoryzacyjnego dzięki nowym szczytomAkcje Tesla Inc. w poniedziałek wspięły się na nowe rekordowe szczyty notowań, kończąc sesję na poziomie 521,85 dol., choć w jej trakcie były nawet tak wysoko jak 526 dol. Przez moment kapitalizacja rynkowa Tesli zbliżyła się do astronomicznej granicy 500 mld dol.

  • Od początku roku akcje Tesli podrożały o aż 523%
  • W handlu przedsesyjnym notowania producenta samochodów elektrycznych wzrastają do nawet 536 dol.
  • Jeśli ta cena zostanie osiągnięta w godzinach sesji, Tesla przekroczy 500 mld dol. kapitalizacji rynkowej

Akcje Tesli najdroższe w historii

Tesla warta już niemal 30% całego przemysłu motoryzacyjnego dzięki nowym szczytom
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Kurs akcji Tesla Inc. w poniedziałek wystrzelił w górę nawet do 526 dol. w notowaniach intraday, lecz ostatecznie opadł niżej do 521,85 dol. na zamknięciu. We wtorkowym handlu przedsesyjnym kurs spółki Elona Muska wzrasta o kolejne 2,92% nawet do 536,99 dol. i otwarcie na tym poziomie oznaczałoby wybicie kolejnego maksimum wszechczasów oraz uzyskanie kapitalizacji powyżej 500 mld dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Do tej granicy walor zbliżył się już w poniedziałek, ale ostatecznie wartość rynkowa na zamknięciu sesji wyniosła 494,32 mld dol. Biorąc pod uwagę, że 25 największych producentów samochodów na świecie (w tym Tesla) wartę są około 1,7 biliona dol., Tesla stawowi już aż 30% całego przemysłu samochodowego.

Plus500

Rzecz jasna, stoi to w olbrzymim dysonansie względem ilości sprzedanych pojazdów. Tesla zmierza do osiągnięcia rekordowego poziomu sprzedaży w 2020 roku powyżej 500 tys. samochodów. Dla porównania producenci samochodów spalinowych sprzedają 80 mln pojazdów rocznie.

Tak niesamowita zwyżka Tesli w ostatnich dniach wywołana jest informacją o włączeniu spółki w skład indeksu S&P 500, która została opublikowana w zeszłym tygodniu w poniedziałek. Zatem, ostatnie pięć sesji przyniosło wzrost wartości kursu o aż 27,61%.

Zobacz również: Cena ropy Brent najwyżej od marca! Niesamowita zwyżka kursu w listopadzie

Tesla ostatecznie wejdzie w szereg komponentów najpopularniejszego amerykańskiego benchmarku w dniu 21 grudnia 2020 roku. Wraz z dniem dołączenia, menedżerowie funduszy pasywnych śledzących zachowanie S&P 500 będą zmuszeni do zakupu akcji Tesli, co zdaniem Goldman Sachs ma wywołać złożenie zleceń kupna na łączną sumę nawet 8 mld dol., w rezultacie dodatkowo stymulując stronę popytową i wywołując silną zwyżkę kursu.

Przed tygodniem, swoją rekomendowaną cenę dla Tesli zwiększył bank inwestycyjny Morgan Stanley, który zasugerował jej wzrost do 540 dol. Natomiast w byczym scenariuszu ma to być nawet 1068 dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here