Naga MarketsPiątkowa sesja za Oceanem rozpoczęła się od nerwowej reakcji inwestorów na informację o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u prezydenta Donalda Trumpa. Wyprzedaż szczególnie mocno dotknęła spółki technologiczne, w tym Teslę, która straciła przeszło 7%. W ciągu dnia nastroje uległy poprawie, jednak kluczowe indeksy zakończyły dzień na minusie.

Wyprzedaż szczególnie mocno dotknęła spółki technologiczne

Prezydent w piątek wieczorem trafił do szpitala, ale z ostatnich doniesień dowiedzieliśmy się, że jego stan się poprawia i być może dzisiaj zostanie wypisany. Konsekwencją choroby może być wzrost notowań Joe Bidena w sondażach oraz wzmożona aktywność rządu w walce z pandemią. Po weekendzie, biorąc pod uwagę odrobienie części piątkowych strat przez indeksy oraz poranne wzrosty kontraktów, można dojść do wniosku, że na ten moment inwestorzy nie reagują zbyt negatywnie na chorobę prezydenta oraz jej potencjalne konsekwencje.

Indeksy WIG20 i mWIG40 zakończyły ostatnią sesję ubiegłego tygodnia z delikatnym wzrostem, na który największy wpływ miały zakupy inwestorów z ostatnich kilkudziesięciu minut sesji. Solidne odbicie indeksu S&P 500 po otwarciu amerykańskiej sesji wspierało popyt na krajowe blue chipy.

Odreagowanie inwestorów zainteresowanych mniejszymi spółkami nie było jednak wystarczające, dlatego sWIG80 zakończył dzień z ponad 1%-ową przeceną. Najbardziej aktywną spółką był CD Projekt, który zyskał 3,8%, na co wpłynęło odreagowanie po czwartkowej wyprzedaży oraz pozytywne rekomendacje wydane przez JP Morgan oraz VTB Capital. Uwagę inwestorów przyciągał również Mercator Medical, który w wyniku 6%-owego wzrostu znalazł się na nowym historycznym szczycie notowań.

Walory producenta rękawic wspierane są przez II falę pandemii, która może utrzymać popyt na jego produkty na wysokim poziomie. Z drugiej strony na negatywne wyróżnienie „zasługuje” Lotos, który systematycznie pogłębia przecenę i zbliża się do poziomów z 2016 roku. Dzisiaj przed sesją wyniki za rok obrotowy 2019/2020 podał Kernel, z raportu wynika iż zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 118 mln USD wobec 189 mln USD rok wcześniej.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here