Naga MarketsTesla w dół o 25% w miesiąc, akcje JSW w górę o 35%. Artyści RynkówChociaż wrzesień nie dotarł nawet do połowy, to od jego początku akcje amerykańskiej spółki Tesla zdążyły potanieć już o 25%. W tym samym czasie z kolei polska spółka węglowa JSW rośnie o 35% na silnej fali zakupowej. W drugiej odsłonie najnowszego odcinka Arystów Rynków z udziałem Macieja Leściorza omówiono również kondycję polskiego złotego oraz ostatnie spadki na rynku amerykańskiej ropy WTI. Comparic24.tv zaprasza na rozmowę Jacka Brzeskiego z ekspertem CMC Markets.

  • W pierwszej części programu poruszono temat Bitcoina, złota, indeksów na Wall Street oraz polskiego sektora bankowego – ZOBACZ TUTAJ.
  • Akcje Tesli pierwszego września testowały poziom 500 dolarów, natomiast 8 września były tańsze już o ponad 170 dolarów, testując poziom 325 dolarów i chwilowo wybijając 50-okresową średnią ruchomą
  • Czwartkowa sesja przyniosła co prawda odbicie od lokalnych minimów, spółka Elona Muska jest jednak nadal przeceniana
  • Problem ten nie dotyczy natomiast polskiej JSW, której akcje na początku tygodnia podchodziły niemal pod 27 złotych, a czwartkową sesję zamykały nad poziomem 21 złotych, cały czas utrzymując się na wielomiesięcznych maksimach

Te artykuły również Cię zainteresują
Tesla i akcje JSW w najnowszym odcinku Artystów Rynków

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 10 zyskiwało na wartości i 10 traciło na wartości. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), której akcje podrożały aż o 5,50 proc.

Akcje JSW jeszcze tydzień temu walczyły z kluczowym wsparciem na poziomie 15 zł, jednak gwałtowna zwyżka w zaledwie trzy sesje wyprowadziła kurs nawet o 80% w górę wybijając do rocznego szczytu na 26,94 zł. Trudno jednoznacznie określić przyczynę takich wzrostów, jednak potencjalnych uzasadnień jest kilka. Więcej na ten temat w osobnym artykule Przemysława Tabora z Comparic.pl.

Z kolei Tesla znalazła się w gronie technologicznych gigantów, którzy stracili na silnej przecenie Wall Street z początku tygodnia. Spółka Elona Muska we wtorek poniosła największą, jednodniową stratę w swojej historii, spadając o 21%.

Artyści Rynków to stała pozycja w ramówce telewizji Comparic24.tv. Program prowadzi Jacek Brzeski z redakcji Polsat News, a jego gośćmi są eksperci rynku inwestycyjnego, w tym dyrektorzy głównego partnera transmisji, którym jest broker CMC Markets, Łukasz Wardyn oraz Maciej Leściorz.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here