Naga MarketsTesla w dół o 14% od zeszłotygodniowych szczytów. Elon Musk ma problem?Kurs akcji Tesla Inc. osunął się w dół o kolejne 6,3% w piątkowej sesji na NASDAQ kontynuując spadek po czwartkowej zniżce o 5%. Oznacza to pierwszy tydzień notowań zakończony na minusie od początku maja, co jest dość zaskakujące biorąc pod uwagę niespodziewany przez analityków i inwestorów zysk wykazany przez Teslę w raporcie za II kw. 2020 r.

  • Kurs akcji Tesli zanurkował po ogłoszeniu wyników za I półrocze po środowej sesji na NASDAQ.
  • Jednak notowania Tesli od dołka z 18 marca, gdy kurs zamknął sesję na poziomie 361,22 dol., są nadal wyżej o 292%
  • W ciągu ostatnich 30 dni, akcje Tesli wzrosły o 47,5%.

Kurs Tesli spadał w piątek o ponad 6%

Notowania Tesli zakończyły piątkową sesję 6,35% niżej z ceną zamknięcia 1417 dol. za akcję. Oznacza to, że Tesla od rekordowego szczytu osiągniętego w tym samym tygodniu w poniedziałek zanotowała spadek aż o ponad 13,7%.

Tesla w dół aż o ponad 6% w piątek i 13,7% od szczytu z zeszłego poniedziałku.
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Choć kurs akcji Tesli jest i tak wyżej aż o 238,7% od początku roku, to taka obniżka notowań może być zapowiedzią dalszych spadków. Zeszły tydzień zakończony na minusie jest trzecim takim w ostatnich 10 tygodniach.

Tak mocna korekta kursu Tesli jest dość zaskakująca biorąc pod uwagę, że Tesla swoimi wynikami zdecydowanie zaskoczyła analityków. Przede wszystkim, już na początku lipca spółka Elona Muska ogłosiła, że wyprodukowała ponad 90 tys. pojazdów przebijając wszelkie oczekiwania ekspertów rynkowych, które zakładały w najbardziej optymistycznym scenariuszu 86 tys. samochodów.

Być może właśnie ten świetny wynik produkcyjny Tesli w rezultacie dał inwestorom impuls do wliczenia w cenę sukcesu finansowego spółki w II kw. 2020 r.

Raport finansowy za zeszłe 3 miesiące był bowiem bardzo dobry. Tesla osiągnęła 104 mln zysku w II kw. pomimo tego, że fabryka we Fremont była zamknięta aż do połowy maja, czyli przez połowę kwartału. Tymczasem, uśredniając prognozy analityków, tesla miała wykazać stratę.

Zobacz również: Akcje Tesli w dół najsilniej od 6 tygodni, pomimo dobrych wyników za II kw.

CMC
Hit inwestycyjny - koszyki akcji. Zwiększona ekspozycja. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Osiągnięcie przez Teslę zysku w czwartym kwartale z rzędu oznacza także spełnienie przez spółkę warunków dołączenia w skład indeksu S&P 500.

Oprócz Tesli na NASDAQ spadki w piątek osiągnął szereg spółek technologicznych z grupy FAANG: Facebook spadł o 0,81%, Alphabet Inc. o 0,56%, Apple o 0,25%. Natomiast Amazon zanotował skromny wzrost o 0,75% oraz również Netflix o 0,6%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here