Naga MarketsTesla (TSLA) notowana na Binance. Giełda kryptowalut wypuści zbywalne tokeny akcyjne
Elon Musk,. Tesla

Giełda kryptowalutowa Binance wprowadza do swojej oferty zbywalne tokeny akcyjne, które mają na celu umożliwić czerpanie zysków kapitałowych ze spółek publicznie notowanych na giełdzie, w tym potencjalnych dywidend, bez konieczności zakupu tradycyjnych akcji, wynika z informacji opublikowanych przez spółkę. Pierwszym podmiotem dostępnym na platformie w tej nietypowej formie będzie Tesla.

  • Pierwszym tokenem giełdowym Binance, który pojawił się na giełdzie jest Tesla Inc. (TSLA). Para TSLA/BUSD jest dostępna w handlu od 12 kwietnia 2021 r. (od godziny 15:35 czasu polskiego)
  • Za sprawą tokenów giełdowych inwestorzy nie muszą kupować pełnych akcji, tylko mogą nabywać ich mniejsze wartości, zaczynające się od jednej setnej
  • Pozwoli to inwestorom o mniejszej zasobności portfela inwestować w droższe spółki: przykładowo jednak akcja Tesli kosztuje około 700 dol.

Binance wprowadza tokeny akcyjne. Tesla z tokenem TSLA

Zamiast kupować pełne, tradycyjne akcje, użytkownicy tokenów giełdowych Binance mogą nabyć zaledwie jedną setną akcji reprezentowaną przez cyfrową monetę odpowiadającą danej spółce.

Te artykuły również Cię zainteresują
Każdy cyfrowy token reprezentuje jedną akcję i jest w pełni wspierany przez portfel depozytowy bazowych papierów wartościowych, który reprezentuje pozostające w obiegu tokeny. Użytkownicy będą mogli handlować cząstkami tych tokenów, czyli jednocześnie cząstkami akcji – wyjaśnia Binance.

Jedna setna tokena akcji reprezentuje zatem taki sam ułamek akcji Tesli, a ceny akcji będą rozliczane w Binance USD (BUSD), stablecoinie powiązanym z dolarem amerykańskim i emitowanym przez Paxos Trust Company. Tokeny akcji nie są wymienialne na akcje, użytkownikom ma przysługiwać jednak prawo do poboru dywidendy.

Akcje Tesli kosztują około 700 dol. Dzięki tokenowi TSLA zakupu będzie można dokonać od setnej części tej wartości, czyli od około 7 dol. Źródło: Tradingview.com

Binance ma zamiar odpowiadać na zapotrzebowanie rynkowe i wprowadzać kolejne tokeny akcyjne w przyszłości – napisano dalej. Notowania tokenu TSLA można śledzić w tym miejscu.

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, uważa, że cyfrowe tokeny akcji zapewnią pomost między rynkami tradycyjnymi i kryptowalutowymi oraz poszerzą dostęp do rynków kapitałowych, co spowoduje “bardziej inkluzywną przyszłość finansową”.

Handel cyfrowymi tokenami akcji będzie wolny od prowizji, a produkt został opracowany wspólnie z licencjonowaną niemiecką firmą inwestycyjną CM-Equity AG i szwajcarską platformą tokenizacji aktywów Digital Assets AG. Udział w handlu nie jest otwarty dla zastrzeżonych jurysdykcji, takich jak Chiny, Turcja i Stany Zjednoczone, a proces Know Your Customer (KYC) musi zostać pozytywnie ukończony, aby móc uzyskać dostęp do nowych instrumentów.

– Posiadanie tokenów akcji nie przenosi na Ciebie żadnych praw akcjonariusza. Uczestniczysz wyłącznie w rozwoju instrumentu bazowego, w tym również w wypłacie dywidendy. Podejmiemy wszelkie uzasadnione działania, aby tokeny na Binance odzwierciedlały działania korporacyjne akcji bazowych. Podziały akcji będą respektowane – wyjaśnia giełda.

Według najnowszego komunikatu, pierwszy kwartał 2021 r. był dla Binance bardzo udany – wolumen obrotu wzrósł o 260%, a liczba użytkowników zwiększyła się o 346%. Tymczasem natywny token giełdy Binance Coin (BNB) wzrósł o ponad 900% do tej pory w tym roku.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here