Naga Markets
Elon Musk, prezes TesliFirma produkująca elektryczne samochody, której założycielem jest Elon Musk nie może zaliczyć pierwszego kwartału 2019 roku do udanych. Akcje Tesli od początku tego roku zostały przecenione o ponad 15% i na razie nic nie wskazuje na to, aby trend spadkowy miał być powstrzymany. Dodatkowo „oliwy do ognia” dodają analitycy, którzy oczekują słabego raportu finansowego firmy za I kw. 2019 r w związku ze słabą sprzedażą modelu 3.


Tesla: Słabną prognozy dotyczące wielkości sprzedaży modelu 3

Tesla Model 3Ekspert Joseph Spak z RBC Capital Markets obniżył dziś swoje prognozy sprzedażowe dla Tesli od początku roku, powołując się na skromny popyt i problemy z dostawą Modelu 3. Spak oczekuje, że Tesla ogłosi sprzedaż 52.500 modeli 3, w porównaniu z poprzednimi szacunkami na poziomie 57.000.

Ogólnie rzecz biorąc, w 2019 roku prognozujemy sprzedaż około 261 000 modeli 3, w porównaniu z 268 000 wcześniej – napisał analityk w notatce dla klientów.

Podobnego cięcia prognoz dokonał analityk Jeffrey Osborne z Cowen w zeszły piątek. Obaj eksperci rekomendują sprzedaż akcji Tesli. Na początku tego miesiąca na blogu InsideEVs – który śledzi produkcję pojazdów elektrycznych na całym świecie – napisano, że sprzedaż Tesli w USA znacznie spadła w pierwszych dwóch miesiącach tego roku. Tesla zazwyczaj ogłasza kwartalne dane dotyczące sprzedaży i produkcji w ciągu kilku dni od zakończenia danego okresu rozliczeniowego.

Do tej pory był to trudny rok dla Tesli, ponieważ wiele cięć w etatach podsycało obawy o słabnący popyt, co z kolei skłoniło inwestorów do przeceny akcji firmy. Spak, który obniżył cenę docelową akcji do 210 USD z 245 USD, oczekuje obecnie marży brutto ze sprzedaży modelu 3 w roku 2019 w wysokości 17% (poprzednio 19,5%).

Wcześniej 1 marca, Tesla musiała uregulować największy dług w wysokości 920 mln USD w prawie 16-letniej historii, gdyż zapadały jej obligacje zamienne. Z kolei jak wynika z analizy ekspertów z banku inwestycyjnego JPMorgan, rynek opcji nie wycenia ryzyka związanego z konfliktem założyciela Tesli, Elona Muska z amerykańskim regulatorem SEC. Musk dopuszcza się łamania kolejnych przepisów, co niewątpliwie psuje wizerunek firmy na globalnym rynku. Ryan Brinkman, analityk branży motoryzacyjnej w JPMorgan uważa, że cena docelowa dla akcji Tesli na 2019 r. wynosi 230 USD.

Przebicie kluczowego wsparcia w okolicach 250 USD za akcję może doprowadzić do silnej przeceny akcji Tesli. Następnym ważnym wsparciem jest dopiero dołek z listopada 2017 roku w rejonie 179 USD.

Tesla: Trwa przecena akcji w związku ze słabymi prognozami
Akcje Tesli interwał tygodniowy. Źródło: stooq.pl


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here