Naga MarketsElon Musk, prezes TesliFirma produkująca elektryczne samochody, której założycielem jest Elon Musk nie może zaliczyć pierwszego kwartału 2019 roku do udanych. Akcje Tesli od początku tego roku zostały przecenione o ponad 15% i na razie nic nie wskazuje na to, aby trend spadkowy miał być powstrzymany. Dodatkowo „oliwy do ognia” dodają analitycy, którzy oczekują słabego raportu finansowego firmy za I kw. 2019 r w związku ze słabą sprzedażą modelu 3.


Tesla: Słabną prognozy dotyczące wielkości sprzedaży modelu 3

Tesla Model 3Ekspert Joseph Spak z RBC Capital Markets obniżył dziś swoje prognozy sprzedażowe dla Tesli od początku roku, powołując się na skromny popyt i problemy z dostawą Modelu 3. Spak oczekuje, że Tesla ogłosi sprzedaż 52.500 modeli 3, w porównaniu z poprzednimi szacunkami na poziomie 57.000.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ogólnie rzecz biorąc, w 2019 roku prognozujemy sprzedaż około 261 000 modeli 3, w porównaniu z 268 000 wcześniej – napisał analityk w notatce dla klientów.

Podobnego cięcia prognoz dokonał analityk Jeffrey Osborne z Cowen w zeszły piątek. Obaj eksperci rekomendują sprzedaż akcji Tesli. Na początku tego miesiąca na blogu InsideEVs – który śledzi produkcję pojazdów elektrycznych na całym świecie – napisano, że sprzedaż Tesli w USA znacznie spadła w pierwszych dwóch miesiącach tego roku. Tesla zazwyczaj ogłasza kwartalne dane dotyczące sprzedaży i produkcji w ciągu kilku dni od zakończenia danego okresu rozliczeniowego.

Do tej pory był to trudny rok dla Tesli, ponieważ wiele cięć w etatach podsycało obawy o słabnący popyt, co z kolei skłoniło inwestorów do przeceny akcji firmy. Spak, który obniżył cenę docelową akcji do 210 USD z 245 USD, oczekuje obecnie marży brutto ze sprzedaży modelu 3 w roku 2019 w wysokości 17% (poprzednio 19,5%).

Wcześniej 1 marca, Tesla musiała uregulować największy dług w wysokości 920 mln USD w prawie 16-letniej historii, gdyż zapadały jej obligacje zamienne. Z kolei jak wynika z analizy ekspertów z banku inwestycyjnego JPMorgan, rynek opcji nie wycenia ryzyka związanego z konfliktem założyciela Tesli, Elona Muska z amerykańskim regulatorem SEC. Musk dopuszcza się łamania kolejnych przepisów, co niewątpliwie psuje wizerunek firmy na globalnym rynku. Ryan Brinkman, analityk branży motoryzacyjnej w JPMorgan uważa, że cena docelowa dla akcji Tesli na 2019 r. wynosi 230 USD.

Przebicie kluczowego wsparcia w okolicach 250 USD za akcję może doprowadzić do silnej przeceny akcji Tesli. Następnym ważnym wsparciem jest dopiero dołek z listopada 2017 roku w rejonie 179 USD.

Tesla: Trwa przecena akcji w związku ze słabymi prognozami
Akcje Tesli interwał tygodniowy. Źródło: stooq.pl


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here